Znajdź obiekt w Bieszczadach:

Pokaż

W naszej bazie znajduje się: 230 obiektów turystycznych
Dodaj swój obiekt noclegowy

Zobacz widoki z naszych
kamer internetowch:

NOWOŚĆ !MAPA - Znajdź obiekt na mapie

BIESZCZADY: Narciarze biegają również nocą. Idealne warunki dla miłośników sportów zimowych (FILM)

Dodano: 12-12-2016

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Mimo zmiennej pogody, w Mucznem wciąż panują znakomite warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. Na trasach jest prawie pół metra śniegu, a narciarze biegają również nocami.

- Kilka dni temu odebrałem telefon z prośbą o wezwanie GOPR na pomoc błądzącym turystom, którzy jakoby nadają z lasu sygnały świetlne – ujawnia Jan Mazur, nadleśniczy Nadleśnictwa Stuposiany. - Po sprawdzeniu okazało się jednak, że to tylko światła czołówek narciarzy, biegających świetnie przygotowaną trasą.

Bieszczadzką zimę możecie podziwiać poniżej.

 

Trasa w kierunku Tarnawy jest na bieżąco ratrakowana i utrzymywane przez Stowarzyszenie „Bieszczadzkie Trasy Narciarskie”. Codziennie można tu spotkać trenujących biegaczy, których przyciąga również nowe zaplecze hotelowe Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.

Przyjeżdżają ludzie z centralnej Polski, są i miejscowi – mówi Ewelina Górna-Baran z Nadleśnictwa Stuposiany. - Niektórzy mówią wprost, że już przygotowują się do III edycji bieszczadzkiego biegu narciarskiego „Tropem żubra”, który odbędzie się w Mucznem 4 lutego 2017 roku.

Łącznie w okolicy Mucznego istnieje ponad 17 km tras, w ciągłym utrzymaniu jest 6-kilometrowa pętla w kierunku Tarnawy Niżnej.

Trasy biegowe w okolicy Mucznego
Trasy biegowe w okolicy Mucznego

 

materiały nadesłane