Znajdź obiekt w Bieszczadach:

Pokaż

W naszej bazie znajduje się: 230 obiektów turystycznych
Dodaj swój obiekt noclegowy

Zobacz widoki z naszych
kamer internetowch:

NOWOŚĆ !MAPA - Znajdź obiekt na mapie

BIESZCZADY: Niedźwiedzica broniła potomstwa i zaatakowała turystę

Dodano: 06-03-2017

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Okoliczni mieszkańcy Polany oraz turyści mają szczęście do niedźwiedzi. Tym razem jeden z mężczyzn oko w oko stanął z Niedźwiedzicą z trójką małych.

Niedźwiedzie upatrzyły sobie okolice Polany. W weekend na niedźwiedzicę z trójką małych natknął się turysta z Zakopanego, który przyjechał w Bieszczady w poszukiwaniu jelenich zrzutów.

Mężczyzna wszedł do lasu wprost na niedźwiedzicę. Ta stanęła w obronie swojego potomstwa. Musimy zwracać szczególną uwagę na tablice ostrzegawcze oraz zakazy i nie zakłócać spokoju zwierzyny, bo może się to źle skończyć – mówi Rafał Osiecki, zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Lutowiska.

Z informacji jakie otrzymaliśmy, poszukiwacz jelenich zrzutów z Zakopanego został delikatnie poturbowany przez niedźwiedzicę. Ma ranę na stopie. Jak dodaje Rafał Osiecki reakcja zwierzęcia była normalna. Matka poczuła zagrożenie, dlatego zaatakowała napastnika, który nieopatrznie wszedł na jej teren.

- W naszych lasach w tym okresie pojawia się wielu zbieraczy, którzy przyjeżdżają w Bieszczady z różnych zakątków. Często nie zwracają uwagi na informacje ostrzegawcze i podchodzą w okolice gawr. Niedźwiedzie z reguły unikają człowieka, jednak kiedy znajdziemy się na jego terytorium trzeba liczyć się z konsekwencjami – dodaje Rafał Osicki.