Jak wysłać paczkę kurierem bez drukowania etykiety?

Nowoczesne metody wysyłki paczek z InPost pozwalają na nadawanie przesyłek bez konieczności drukowania etykiety. To kurier zajmuje się dokumentem wysyłkowym, gdy odbiera pudełko ze skrytki. Jak nadać paczkę na kilka sposobów?

Nadanie bez etykiety – InPost Mobile

O wszystkich sposobach wysyłek z InPost można poczytać na stronie internetowej https://inpost.pl/wysylam. Jedną z najchętniej wybieranych przez klientów metod jest nadanie paczki bez etykiety. Umożliwia je aplikacja InPost Mobile, którą da się pobrać na urządzenia mobilne iOS i Android. Po zalogowaniu się do niej trzeba kliknąć opcję Nadaj. Tam pojawi się formularz z miejscami do wpisania danych odbiorcy. Konieczne jest także wybranie rozmiaru przesyłki i sposobu jej dostarczenia (do automatu Paczkomat® lub pod wskazany adres).

Gdy nadawca zapłaci za usługę, na ekranie jego smartfona wyświetlą się dwa kody nadania – kod liczbowy oraz QR. Jeden z nich klient musi wprowadzić do maszyny Paczkomat, aby otworzyć drzwiczki skrytki. Z automatów można skorzystać o dowolnej godzinie. Warto wysyłać paczki nawet wieczorem, aby kurier z samego rana mógł je zabrać.

Co zrobić, aby kurier przyjechał po paczkę do domu?

Jeśli nadawca chce, aby to kurier odebrał od niego paczkę, także jest to możliwe. Da się zamówić taką usługę poprzez stronę Managera Paczek. Jest to idealna opcja dla tych, którzy nadają sporo przesyłek (np. sprzedawcy) czy osób wysyłających paczki o niestandardowych wymiarach. Po zalogowaniu się do systemu nadawca musi otworzyć sekcję Wyślij przesyłki. Następnie wybiera liczbę paczek, sposób ich dostarczenia, a także uzupełnia dane niezbędne do nadania.

Następnie musi wydrukować etykietę i umieścić ją na paczce. Na sam koniec wystarczy już tylko zamówić kuriera pod określony adres, a ten niebawem zjawi się po odbiór przesyłki, aby przekazać ją do odbiorcy. W ten sposób można nadać paczkę zarówno bezpośrednio do domu odbiorcy, jak i do maszyny Paczkomat. Za dodatkową opłatą możliwe jest ubezpieczenie przesyłki czy usługa pobrania opłaty od odbiorcy przy dostarczaniu.

Szybkie Nadania – tradycyjne nadanie z etykietą

Prostym sposobem na wysyłkę paczki za pośrednictwem InPost jest skorzystanie ze strony Szybkie Nadania. Znajduje się na niej intuicyjny formularz, który wymaga wpisania jedynie najpotrzebniejszych do wysyłki danych nadawcy i odbiorcy. Nad formularzem widać nawet ikonograficzną instrukcję całego procesu wysyłkowego. Poza uzupełnieniem danych trzeba jeszcze wybrać rozmiar przesyłki oraz to, w jaki sposób ma być doręczona (pod wskazany adres lub do automatu Paczkomat).

Po wprowadzeniu wszystkich informacji i opłaceniu wysyłki system generuje indywidualną etykietę, która trafia na e-maila nadawcy. Musi on ją wydrukować i umieścić na paczce tak, aby nie uległa zniszczeniu w transporcie. Można np. zabezpieczyć ją przezroczystą taśmą. Na koniec pozostaje już tylko udać się do wybranego automatu lub PaczkoPunktu i zeskanować kod z dokumentu, aby nadać przesyłkę.

side-view-woman-taking-parcel-from-deliveryman

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

26-01-2023