Wilczym szklakiem w Mucznem

Data wydarzenia: 2017-08-25

MUCZNE/PODKARPACIE. "Trzy imprezy w dwa dni" - tak leśnicy Nadleśnictwa Stuposiany promują dwudniowe wydarzenie związane z otwarciem Wielkiego Szlaku Leśnego.  Wśród atrakcji pikniku, który z tej okazji odbędzie się 25 i 26 sierpnia w Mucznem będą m.in. zawody rowerowe, festiwal muzyczny, konkursy, wystawy i zabawy.


Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem to ostatni z ośmiu etapów Wilczego Szlaku, który w tym roku inauguruje otwarcie projektu Wielki Szlak Leśny w Lasach Państwowych.


W piątek 25 sierpnia przewidziano gry integracyjne (wyścigi na wielkich rurach, narty wieloosobowe, gąsienice, potrójne spodnie, latający dywan), będzie ścianka wspinaczkowa i zorbing na wodzie, jak również turniej łuczniczy i bieg na orientację. Wieczorem występ zespołu "Barnaba", obserwacje gwiazd organizowane przez Park Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”.


Głównym punktem drugiego dnia imprezy (sobota 26 sierpnia) będą zmagania cyklistów w ramach Otwartych  Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim na Wilczym Szlaku w Mucznem (zawody amatorskie - regulamin w załączeniu). Start zawodników o godzi.11:00. Tego dnia również odbędzie się VI Festiwal Doliny Sanu w Mucznem. W programie wystawa rzeźb, obrazów oraz wyrobów z wikliny, warsztaty ziołolecznictwa – zastosowanie roślin w życiu codziennym, prezentacje multimedialne o tematyce przyrodniczej. Wieczorem koncerty zespołów: „Dom o Zielonych Progach”, „Cztery Pory Roku”.


Więcej informacji na stronie: www.lasybieszczadzkie.pl


Organizatorami są:  LKP Lasy Bieszczadzkie, Nadleśnictwo Stuposiany i Siedlisko Carpathia. Patronat honorowy: Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.plakat  -muczneźródło: RDLP Krosno /Edward Marszałek


 

Lokalizacja: Muczne (Muczne)