2,5 promila alkoholu u 68-letniego kierowcy

BAJDY / POWIAT KROŚNIEŃSKI. 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący subaru, który omal nie potracił rowerzysty w miejscowości Bajdy. Chwilę wcześniej, pijany 68-latek wjechał na pobocze i uszkodził przydrożny słup.

Wczoraj około godz. 16, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Bajdy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem prawdopodobnie nietrzeźwego kierowcy. Z treści zgłoszenia wynikało, że kierujący subaru nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, w wyniku czego omal nie doszło do potrącenia cyklisty.

Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący subaru wjeżdżając na skrzyżowanie, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na pobocze i uszkodził przydrożny słup. Następnie kierujący zawrócił i po zebraniu z jezdni pozostałości elementów pojazdu, odjechał. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Kierującym subaru okazał się 68-letni mieszkaniec gm. Wojaszówka. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania – reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

źródło: KMP Krosno

15-05-2024


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie