Apteczka na Szlaku „dotarła” w Bieszczady

BIESZCZADY. Przy popularnych szlakach i miejscach odwiedzanych przez turystów na Głównym Szlaku Beskidzkim pojawiły się apteczki. Ostatnia z nich została zamontowana w Brzegach Górnych.

W górach takich apteczek jest już kilkadziesiąt. Mają służyć turystom w razie nagłych przypadków. Pomysłodawcami ich ustawienia są Daniel Wojnar oraz Marek Benesz. Swój pomysł realizują w ramach projektu „Apteczka na szlaku”.

1_179

– Pomysł polega na zaopatrzeniu jak największej liczby punktów na trasach, którymi poruszają się turyści, w rzeczy, które mogą się przydać, a nie zawsze mamy je w plecakach. Pierwszy etap, który obecnie realizujemy, zakłada wyposażenie w kompletne punkty apteczne wszystkich pasm Beskidów – czytamy na oficjalnej stronie internetowej projektu.

Ostatnia w tym roku tego typu apteczka została ustawiona w Brzegach Górnych.

– Kochani to już „ostatnia” w tym roku na Głównym Szlaku Beskidzkim zamontowana apteczka. Możemy się pochwalić, bo to aż 20 apteczek na Głównym Szlaku Beskidzkim, które sfinansowane zostały dzięki środkom Fundacja ORLEN. W sumie sfinansowanych zostało 40 apteczek. Dziękujemy Sołtysowi Ustrzyk Górnych oraz Wójtowi z Gminy Lutowiska w pomocy realizacji montażu apteczki w Brzegach Górnych – czytamy na profilu FB Stowarzyszenia Apteczka na Szlaku.

Źródło: Stowarzyszenie Apteczka na Szlaku.

 

 

20-12-2023


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie