Autorski program policjanta z Ustrzyk! Pisze teksty, tworzy muzykę, śpiewa! (VIDEO)

|

Autorski program policjanta z Ustrzyk! Pisze teksty, tworzy muzykę, śpiewa! (VIDEO)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Asp. szt. Dariusz Szeliga, funkcjonariusz ustrzyckiej komendy, rozpoczął w szkołach podstawowych powiatu bieszczadzkiego, autorski program profilaktyczny pn. „Policyjna Nuta Bezpieczeństwa”. Napisał edukacyjne teksty piosenek i stworzył do nich muzykę. Dzięki temu, najmłodsi w łatwy i przyjemny sposób uczą się mi. in tego jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, jeździć rowerem i czym zajmują się policjanci ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na drodze jest jednym z priorytetów policjantów. Dlatego bardzo ważna jest edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym już od najmłodszych lat. Szczególnie narażeni na niebezpieczeństwa i nowe sytuacje są uczniowie początkowych klas szkoły podstawowej, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą.

Asp. szt. Dariusz Szeliga, który w ustrzyckiej komendzie pełni służbę na stanowisku asystenta ds. profilaktyki społecznej i nieletnich, postanowił, poprzez zabawę i miłą atmosferę, nauczyć najmłodszych bezpiecznych zachowań. Na podstawie posiadanego doświadczenia zawodowego oraz informacji uzyskanych od nauczycieli oraz samych dzieci, stworzył autorski program pn. „Policyjna Nuta Bezpieczeństwa”. Podejmowane działania skierowane są do uczniów klas od 0 do IV i ukierunkowane na edukację poprzez muzykę.

Funkcjonariusz napisał teksty piosenek edukacyjnych, do których sam stworzył muzykę. Teksty, w luźnej formie, zawierają ogólne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Wczoraj I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych kom. Marcin Podkalicki, asp. szt. Dariusz Szeliga profilaktyk z ustrzyckiej jednostki wspólnie z kom. Moniką Hędrzak i st. asp. Jerzym Ossolińskim z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych.

Wcześniej, „Policyjna Nuta Bezpieczeństwa”, wybrzmiała w szkołach podstawowych w Ustjanowej, Czarnej, Lutowiskach oraz Wojtkowej.

KPP Ustrzyki Dolne


21-09-2023


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie