GMINA KOMAŃCZA. Mieszkańcy odbudowują przydrożne pomniki. „Tożsamość naszych miejscowości” (VIDEO)

|

GMINA KOMAŃCZA. Mieszkańcy odbudowują przydrożne pomniki. „Tożsamość naszych miejscowości” (VIDEO)

GMINA KOMAŃCZA. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami 500-lecia miejscowości Czystogarb w gminie Komańcza, mieszkańcy kilku okolicznych wiosek postanowili odrestaurować przydrożne pomniki i kapliczki, których tylko w Czystogarbie i okolicach jest kilkadziesiąt. Teren wokół obelisków został wykoszony i uprzątnięty. Same pomniki oczyszczono i przeprowadzono podstawowe prace, w tym malowanie. Dzięki współpracy z przychylnymi akcji firmami, uda się również profesjonalnie odrestaurować monumenty. Zapraszamy do obejrzenia NASZEJ RELACJI VIDEO.

Do współpracy przy oddolnym przedsięwzięciu mieszkańców zaproszono stowarzyszenie Opiekunowie Bieszczadzkiej Historii, a także firmy ImmerBau i Stalmost. Wspólne działania pozwolą zakonserwować pomniki na wiele lat.

Warto zaznaczyć, że zarówno sami mieszkańcy, jak i zaproszone do współpracy firmy i instytucje działają w czynie społecznym. Jak podkreślają uczestnicy akcji, ważna jest dla nich dbałość o dziedzictwo materialne tego terenu.

Prace przeprowadzane są w związku z obchodami 500-lecia miejscowości Czystogarb, które zaplanowano na najbliższą sobotę.

WIĘCEJ W NASZYM MATERIALE VIDEO.


grafika poglądowa

19-06-2024


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie