Jak sprawić, by włosy były gęstsze i grubsze?

Lśniące, gęste i grube włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety w rzeczywistości niewiele z nich może pochwalić się takimi kosmykami. Cienkie, osłabione, pozbawione objętości pasma to codzienność wielu z nich. Choć nieraz spędzają one sen z powiek, w rzeczywistości wzmocnienie kosmyków i uzyskanie gęstej, bujnej fryzury jest jak najbardziej możliwe. Jak to zrobić? Podstawą są odpowiednie kosmetyki do włosów, dopasowane do ich potrzeb oraz regularnie stosowana maska do włosów.

Cienkie włosy? Zacznij od zmian

To, w jaki sposób prezentują się nasze włosy, dla wielu ma istotne znaczenie. Niektóre z nas traktują je jako swoją wizytówkę, inne jako atrybut kobiecości. Jeśli jednak pomimo wielu prób Twoje włosy w dalszym ciągu wyglądają na cienkie, przyklapnięte i pozbawione objętości, pora wprowadzić pewne zmiany. Wbrew pozorom częste mycie nie jest tutaj odpowiednim rozwiązaniem. Niestety właśnie w ten sposób postępują osoby, których włosy są pozbawione objętości i nierzadko przetłuszczają się u nasady. Pamiętaj, nawet jeśli Twoje włosy wykazują tendencje do przetłuszczania się, ich codzienne mycie tylko pogłębi problem. Na początek zacznij od mycia włosów co drugi dzień. Bardzo prawdopodobne, że z czasem będziesz mogła zwiększyć odstęp pomiędzy kolejnymi myciami.

Jakie kosmetyki do włosów cienkich?

Istotną rolę odgrywa nie tylko częstotliwość mycia, ale i kosmetyki do włosów, z jakich korzystasz na co dzień. Bardzo częstym błędem osób, których problemem są oklapnięte i przetłuszczające się włosy, jest stosowanie bardzo mocno oczyszczającego szamponu do włosów. Tego rodzaju produkt oczywiście posiada swoje zalety, gdyż dokładnie oczyszcza skórę z resztek kosmetyków, brudu czy nadmiaru sebum, jednak stosowany zbyt często może prowadzić do zwiększonego przetłuszczania skóry głowy.
Po jaki szampon do włosów sięgnąć w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem będzie łagodnie oczyszczający produkt, pozbawiony mocnych detergentów, a wzbogacony o składniki, które regulują pracę gruczołów skóry głowy oraz dodają włosom objętości u nasady.

Cienkie włosy i maska do włosów

Jak się okazuje, maska do włosów to bardzo ważny kosmetyk w pielęgnacji cienkich włosów. Niestety nie cieszy się zbyt dużą popularnością, gdyż panuje przekonanie, że to właśnie maska do włosów powoduje wzmożone przetłuszczanie i utratę objętości pasm. Czy tak jest w rzeczywistości?

Bardzo dużo zależy od tego, po jaką maskę do włosów sięgniemy. Jeśli naszym problemem są włosy cienkie, oklapnięte, pozbawione objętości i nierzadko przetłuszczające się, w takiej sytuacji wybierz maskę, która przede wszystkim wzmocni cienkie kosmyki. W przypadku tego typu włosów istotną rolę odgrywa również sama aplikacja. Jeśli Twoje włosy mają skłonności do przetłuszczania się, nie nakładaj maski tuż przy skórze głowy. Optymalnym rozwiązaniem będzie nałożenie jej od połowy długości włosów.

Po jaką maskę do włosów cienkich sięgnąć? Mając cienkie włosy, lepiej zrezygnować z bogatych, odżywczych i emolientowych masek, gdyż mogą je za bardzo obciążyć. Lepszym wyborem będą maski humektantowe i proteinowe.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

14-04-2022