Kto w dzisiejszych czasach potrzebuje asystentki?
16-08-2021
Tagi: asystentka, GoWork.pl, kariera, Lesko, praca w Rzeszowie, rekrutacja, rynek pracy, Rzeszów, Wirtualna asystentka
Zawód asystentki nabiera obecnie coraz większego znaczenia. Przedsiębiorcy, właściciele dużych firm przyznają coraz częściej, że trudno byłoby im funkcjonować bez swoich asystentek. Współczesna asystentka ma znacznie szerszy zakres obowiązków i uprawnień niż kiedyś sekretarka, co wiąże się również z wyższym wynagrodzeniem. Co musi umieć asystentka i gdzie szukać pracy w tym zawodzie?
Asystentka pomaga w wykonywaniu obowiązków właścicielom firm. Zajmuje się organizacją pracy, prowadzeniem kalendarza, planowaniem podróży służbowych, umawianiem spotkań, prowadzeniem korespondencji mailowej. Redaguje pisma, tworzy raporty, prezentacje, podsumowania, kontaktuje się z klientami firmy. Często przejmuje również zadania managerskie, jak koordynacja projektu czy zarządzanie zespołem.
Jakie umiejętności i kompetencje powinna posiadać asystentka? Zwykle ma wykształcenie wyższe, doświadczenie w obsłudze klienta, zna języki obce, ma zdolności organizacyjne. Cechuje ją także analityczne podejście do problemów, racjonalne, logiczne myślenie, umiejętność wyszukiwania informacji i weryfikowania ich źródeł, kultura osobista, odporność na stres. Asystentka pracuje zadaniowo, sama planuje swój czas pracy, musi więc być samodzielna, odpowiedzialna, sumienna. Przywykliśmy mówić o asystentkach w rodzaju żeńskim, jednak na stanowisku asystenta doskonale sprawdzają się również mężczyźni.
Na oferty pracy takie jak asystent(ka) prezesa, dyrektora, członka zarządu, zwykle nie jest wymagane specjalistyczne wykształcenie, lecz są też takie stanowiska, gdzie jest ono niezbędne. Na przykład asystentka stomatologiczna potrzebuje wiedzy medycznej, asystenci techniczni to technicy lub inżynierowie w danych dziedzinach, asystenci rodzinni muszą orientować się w zagadnieniach i problemach społecznych.
W dzisiejszych czasach asystentki czy asystenta potrzebują przedsiębiorcy, właściciele firm z praktycznie każdej branży, a także lekarze, projektanci, geodeci a nawet handlowcy. Oferty w dziale praca asystentki Rzeszów są różnorodne. Można aplikować na ofertę dla asystenta projektanta instalacji sanitarnych, asystenta działu handlowego, asystenta ds. księgowości, asystenta osoby niepełnosprawnej, asystenta spedytora i inne.
Coraz większego znaczenia nabiera obecnie stanowisko wirtualnej asystentki. Wirtualna asystentka zazwyczaj pracuje na własny rachunek, świadcząc usługi przedsiębiorcom. Wykonuje nie tylko prace biurowe i związane z obsługą klienta. Często zajmuje się zadaniami marketingowo – sprzedażowymi, copywritingiem, korektą i redakcją tekstów, wykonywaniem transkrypcji, obróbką nagrań audio i wideo, zarządza kontami społecznościowymi, obsługuje sklepy internetowe.
Kto może potrzebować wirtualnej asystentki? Praktycznie każdy przedsiębiorca, nawet prowadzący niewielką działalność. Wirtualnych asystentów nie trzeba zatrudniać na etacie, lecz po prostu umówić się na wykonanie pewnych usług jak firma z firmą.
Artykuł sponsorowany
Tagi: asystentka, GoWork.pl, kariera, Lesko, praca w Rzeszowie, rekrutacja, rynek pracy, Rzeszów, Wirtualna asystentka
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)