Najlepsze lodówki w klasie energetycznej C – TOP 5 modeli

Wybór lodówki to jedna z ważniejszych decyzji, jaką powinniśmy podjąć, urządzając lub remontując kuchnię. To sprzęt, który pracuje przez cały czas i zwykle zobowiązanie na wiele lat. Dlatego warto zarezerwować odpowiednią ilość czasu na rozeznanie się w kategorii. Jednym z ważniejszych aspektów, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę, jest klasa energetyczna lodówki. Po reformie etykiet energetycznych i likwidacji plusów, wysoką klasą energetyczną jest obecnie C. Ten poziom oferuje nam urządzenia energooszczędne, które będą z pewnością dobrym wyborem. Dlaczego warto postawić na lodówki o wysokiej klasie energetycznej oraz jakie modele wziąć pod uwagę? Zbieramy najważniejsze informacje na ten temat!

Energooszczędna lodówka – dlaczego warto taką wybrać?

Lodówka, która zużywa możliwie niewiele energii elektrycznej, to prawdziwa oszczędność! Wraz z rosnącymi cenami energii, wybór sprzętu o wysokiej klasie energetycznej, to racjonalna inwestycja i szansa na niższe rachunki za prąd. W niedalekiej przyszłości nie zapowiadają się obniżki w tym zakresie, nie warto więc iść na kompromisy w zakresie energooszczędności.

Dlaczego warto wybrać taką, a nie inną lodówkę?

  • Niższe rachunki – to efekt, który odczujemy najszybciej. Lodówki w klasie energetycznej C pozwalają na konkrente oszczędności – w poprzedniej nomenklaturze były oznaczane bardzo wysoką kategorią A+++ – nic dziwnego, że ciągle są najbardziej energooszczędnym wyborem.
  • Dłuższa perspektywa – wybierając energooszczędną lodówkę, możemy cieszyć się lepszą inwestycją na przyszłość niż sięgając po niższe kategorie. Takie urządzenia będą ciągle opłacalne w kontekście nadchodzących lat – ich zużycie prądu to nie tylko niższe rachunki tu i teraz, ale też realna ulga dla domowego budżetu w najbliższej przyszłości.
  • Ekologiczny aspekt – bardziej energooszczędna lodówka to zwykle rozwiązanie bardziej ekologiczne. To ważne kryterium, które powinniśmy brać pod uwagę, wybierając domowe sprzęty.

Mając świadomość, że energooszczędna lodówka to teraz jeden z możliwie najlepszych wyborów, czas przyjrzeć się dostępnym na rynku propozycjom. Większy wybór znajdziemy oczywiście w niższych klasach energetycznych. Jeśli jednak nie chcemy iść na kompromisy, mamy na szczęście sporo opcji. Warto podkreślić, że wśród lodówek o wysokiej klasie energetycznej dominują chłodziarko-zamrażarki z zamrażalnikiem na dole. Innego rodzaju sprzęty, w tym lodówki side-by-side, powinniśmy szukać w nieco niższych klasach energetycznych, na przykład D.

Chcąc pozostać przy klasie energetycznej C – czas przyjrzeć się polecanym modelom. Co ciekawe, urządzenia tego typu oferują czołowi producenci – w tym Samsung, BEKO, LG.

Lodówki w klasie energetycznej C – top 5 modeli

Jeśli zdecydowaliśmy się na energooszczędną lodówkę, czas wybrać konkretny model! Wszystkie poniższe propozycje mają klasę energetyczną C. Który wybrać? To zależy od naszych potrzeb, wielkości kuchni i dodatkowych funkcji oferowanych przez poszczególnych producentów.

LODÓWKA SAMSUNG BESPOKE RB38A7B5322/EF – to bardzo ciekawy model, który oprócz wysokiej klasy energetycznej, oferuje możliwość personalizacji kolorów i materiałów paneli drzwiowych, wpisując się w unikatowy design kuchni. Szuflada Humidity Fresh+ zapewnia kontrolę wilgotności, co wpływa na dłuższą świeżość warzyw i owoców.

LODÓWKA SAMSUNG RB34T775CB1/EF – kolejna propozycja od tego samego producenta. Zastosowanie ulepszonej technologii izolacji SpaceMax, pozwoliło zwiększyć jej powierzchnię użytkową o 18 litrów, pozostawiając bez zmian wymiary zewnętrzne. Podobnie jak w poprzednim modelu, znajdziemy tam również szufladę Humidity Fresh+.

LODÓWKA LG GBB72NSUCN – model odznaczający się estetycznym, minimalistycznym designem, idealnym do nowoczesnej kuchni. Technologia DoorCooling+ pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę do zapewniania świeżości żywności.

LODÓWKA BOSCH KGE49EICP – pojemność XXL sprawi, że wnętrze jest gotowe na większe zapasy, zaś automatyczne supermrożenie to funkcja, która pozwoli szybko zamrozić dokładane do zamrażalnika produkty.

LODÓWKA BEKO RCNA366E60ZXBN – to model z innowacyjną technologią HarvestFresh, dzięki której możemy zachować witaminy A i C w przechowywanych warzywach i owocach.

Jak widać, wybór modeli o wysokiej klasie energetycznej jest duży. Zastanawiając się, która energooszczędna lodówka jest warta naszej uwagi, dobrze przyjrzeć się szczegółom specyfikacji, porównując konkretne urządzenia. A gdzie szukać odpowiedniego sprzętu? Przejrzyj ofertę lodówek z zamrażalnikiem w MediaMarkt!

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

27-04-2022


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie