Policjanci z Ustrzyk Dolnych najlepszą parą patrolową na Podkarpaciu! (ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych zwyciężyli w tegorocznym, podkarpackim finale ogólnopolskiego konkursu par patrolowych „Patrol Roku 2024”. To oni, wraz z funkcjonariuszami ze Stalowej Woli, będą reprezentować garnizon podkarpacki w finale XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji, które odbędą się w Słupsku.

Wojewódzki finał konkursu odbył się wczoraj na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Uczestników przywitała Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł. insp. Marta Tabasz-Rygiel. W zmaganiach uczestniczyły reprezentacje wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji z Podkarpacia – w sumie 21 par patrolowych. To policjanci prewencji, którzy na co dzień pełnią służbę w komórkach patrolowych i interwencyjnych. Stawką był tytuł najlepszej pary patrolowej na Podkarpaciu i przepustka do ogólnopolskiego finału konkursu „Patrol Roku”.

Finaliści konkursu zmierzyli się w trzech konkurencjach: teście wiedzy zawodowej, strzelaniu z broni palnej i pokonaniu policyjnego toru przeszkód. Umiejętności uczestników oceniała komisja sędziowska, w skład której wchodzili eksperci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W trakcie odbywającego się konkursu par patrolowych „Patrol Roku 2024” uczestnicy turnieju oraz funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oddali hołd poległemu na służbie żołnierzowi.

Po zaciętej rywalizacji tytuł najlepszej pary patrolowej na Podkarpaciu wywalczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych – sierż. Grzegorz Fendryk oraz st. post. Marek Hyleński. Drugie miejsce zajęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli – st. sierż. Patryk Rzeźnikiewicz oraz st. sierż. Artur Kamiński.

To właśnie te dwie pary będą reprezentować podkarpacki garnizon w krajowym finale konkursu, który odbędzie się we wrześniu, w Szkole Policji w Słupsku. Trzecie miejsce zajęła para patrolowa z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie – sierż. Kamil Pąprowicz oraz post. Szymon Kalinowski.

Puchary i nagrody dla najlepszych par wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

Organizację wojewódzkiego etapu konkursu wspierał Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie

źródło: KWP Rzeszów

 


13-06-2024


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie