Porozumienie pomiędzy leską policją a Bieszczadzkim Pogotowiem Ratunkowym podpisane! (ZDJĘCIA)

POWIAT LESKI. Komendant Powiatowy Policji w Lesku podpisał porozumienie z Dyrektor Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w zakresie współpracy Policji i Pogotowia na terenie powiatu leskiego. Porozumienie ma na celu zapewnienie sprawnej i skutecznej współpracy obydwu służb.

303-253052

Komendant Powiatowy Policji w Lesku, podinsp. Grzegorz Koczera spotkał się z Dyrektor Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego, Beatą Pieszczoch. Okazją do tego, było podpisanie porozumienia o współpracy leskiej Policji i Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. Celem porozumienia jest zapewnienie sprawnej i skutecznej współpracy obydwu służb.

Na jego mocy ustalono szereg zasad współdziałania. Jednym z nich jest doszkolenie funkcjonariuszy Policji z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, a personel placówek medycznych z zakresu stosowania technik samoobrony. Pierwsze zajęcia w oparciu o podpisane porozumienia odbyły się już w grudniu ubiegłego roku.

Porozumienie stanowi pierwszy krok do organizowania i zacieśniania współdziałania policji i pogotowia, których najważniejszym zadaniem jest zapewnieniu bezpieczeństwa dla życia i zdrowia obywateli oraz porządku publicznego.

źródło: KPP Lesko

10-01-2023


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie