Ratownicy z Bieszczad mają nową karetkę (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY/USTRZYKI DOLNE. Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku ma nową karetkę. Nowy pojazd już na pierwszym dyżurze udowodniła swoją przydatność na zasypanych bieszczadzkich drogach.

– Po zaśnieżonych drogach, do wystrojonych świątecznie Ustrzyk Dolnych przyjechała nowiutka żółta karetka z najlepszym pod słońcem logo na burcie „AMBULANS BPR”. Lepszego prezentu dla Ratowników, mieszkańców i turystów odpoczywających w Bieszczadach nie mogliśmy sobie wymarzyć. Dzięki napędowi 4×4 dojedziemy szybciej, dalej i bezpieczniej a w wyścigu z czasem to niezwykle ważne – informuje Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku.

Nowy ambulans naszpikowany jest najnowszymi technologiami i w pełni wyposażony w nowoczesny sprzęt ratunkowy. Zakup został to sfinansowany z rezerw rządowych przy wsparciu Wojewody Podkarpackiego.

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku funkcjonuje od 1 kwietnia 2019 roku. Dysponuje 18 zespołami ratownictwa medycznego, które zabezpieczają cztery powiaty: sanocki, bieszczadzki, leski i brzozowski.

Źródło: Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku.

 


11-12-2023


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie