RZEPEDŹ. Sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia! Przedszkole dla 50 dzieci (VIDEO)

|

RZEPEDŹ. Sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia! Przedszkole dla 50 dzieci (VIDEO)

GMINA KOMAŃCZA / PODKARPACIE. Przy szkole podstawowej w Rzepedzi odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego i aktu erekcyjnego pod budowę nowoczesnej, pełnowymiarowej sali gimnastycznej oraz przedszkola dla 50 dzieci. Inwestycja pochłonie prawie 10 mln złotych, a środki pochodzić będą w głównej mierze z dotacji centralnych. Oddanie do użytku nowych budynków zaplanowano na początek 2025 roku.

Blisko 8,2 miliona złotych będzie kosztować budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Rzepedzi.

Wykonawca, czyli „UNI-REM” Usługi Budowlane, zobowiązany jest do wykonania budowy budynku sali gimnastycznej na działce przy szkole. Zadanie obejmuje również wykończenie przyległego budynku przedszkola. 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w wysokości 6,7 mln zł. Obiekt przedszkola w stanie surowym zamkniętym kosztował 1,9 mln zł, w tym dofinansowanie 980 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL).

Nowa sala gimnastyczna da dzieciom i młodzieży możliwość rozwoju w warunkach odpowiadających obecnie obowiązującym standardom. Będzie to obiekt przeznaczony na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, służący jednocześnie lokalnej społeczności do aktywnego spędzania czasu wolnego. 

Wspólnie z Radnymi podjęta została decyzja, że realizowany będzie projekt sali gimnastycznej, który został opracowany w poprzedniej kadencji. Został zmieniony jedynie projekt przedszkola, który pierwotnie przystosowany był dla 35 dzieci. Po zmianach projektu przedszkole będzie mogło przyjąć 50 dzieci.

Zakończenie inwestycji planowane jest na luty 2025r.

Zapraszamy do obejrzenia naszej RELACJI VIDEO z tego wydarzenia.


grafika poglądowa

opis: Gmina Komańcza

28-04-2023


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie