RZESZÓW. Za narkotyki grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Za narkotyki grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 22-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę, policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informacje o osobach mogących posiadać substancje niedozwolone. Operacyjni ustalili, że osoby te mają przyjechać osobowym seatem, na ulicę Ofiar Katynia. Aby potwierdzić uzyskane informacje, funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce. Tam zauważyli seata. W środku siedziały dwie osoby. Policjanci wylegitymowali kierującą pojazdem oraz pasażera.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze wezwali osoby do wydania narkotyków. 21-letnia mieszkanka Rzeszowa wyjęła spod kurtki reklamówkę. Oświadczyła, że nie wie, co się w niej znajduje i że należy ona do pasażera pojazdu. 22-letni mieszkaniec Rzeszowa potwierdził wersję kobiety. Jak się okazało w reklamówce był susz roślinny.

Z zatrzymanymi osobami policjanci przyjechali do komendy, gdzie wstępnie zbadali i zważyli zabezpieczone narkotyki. Tester wykazał, że zabezpieczony susz to marihuana. Ta ilość jest wystarczająca do zrobienia co najmniej 400 porcji . Ich czarnorynkowa wartość to ponad 12 tysięcy złotych.

Zebraniem pełnego materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego rzeszowskiej komendy. Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator przesłuchał 22-latka. W trakcie przesłuchania mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta został przesłuchana w charakterze świadka.

W piątek, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował, że podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

KMP Rzeszów

14-02-2023


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie