SOLINA. Bezpieczeństwo i dobra zabawa! Atrakcje nad wodą z PGE (VIDEO)

|

SOLINA. Bezpieczeństwo i dobra zabawa! Atrakcje nad wodą z PGE (VIDEO)

POLAŃCZYK / SOLINA / PODKARPACIE. Wakacje to czas, kiedy nad Jeziorem Solińskim odpoczywają tysiące turystów i mieszkańców całego regionu. W każdy weekend, w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje z PGE Energia Odnawialna”, na Cyplu w Polańczyku organizowane są pokazy ratownictwa wodnego, prezentacje sprzętu i umiejętności służb ratunkowych, a także szkolenia z udzielania pierwszej pomocy oraz zawody pływackie.

Blisko tysiąc uczestników akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna”

Blisko tysiąc osób wzięło udział w tegorocznej akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna” w Polańczyku. Od początku lipca, w specjalnej strefie nad Jeziorem Solińskim, instruktorzy z Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prowadzili szkolenia dla dzieci i młodzieży z zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą. Celem projektu było zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą.

Podobnie jak w zeszłym roku, tegoroczna edycja akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna”, którą zorganizowaliśmy wspólnie z bieszczadzkim WOPR, spotkała się z bardzo licznym odbiorem. Ze specjalnej strefy nad Jeziorem Solińskim skorzystało blisko tysiąc osób. Cieszę się, że młodzież po raz kolejny tak licznie wzięła udział w zajęciach z bezpiecznego zachowania nad wodą. To ważne, żeby mówić o zasadach obowiązujących nad wodą, a PGE Energia Odnawialna, jako zaangażowany partner, chce być wsparciem dla lokalnej społeczności, dlatego już po raz kolejny włączyliśmy się w tę akcję – powiedział Marcin Karlikowski, prezes zarządu PGE Energia Odnawialna.


grafika poglądowa

Przez ostatnie tygodnie teren przy centralnej bazie WOPR w Polańczyku został przekształcony w „małe miasteczko bezpieczeństwa”, gdzie ratownicy wodni, medyczni oraz instruktorzy ratownictwa szkolili, udzielali wskazówek oraz radzili najmłodszym, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

Szkolenia były zarówno teoretyczne jak i praktyczne. Instruktorzy, oraz ratownicy wodni i medyczni uczyli jak posługiwać się sprzętem ratowniczym takim jak: koło, rzutka czy pas ratowniczy. Bardzo ważną częścią kursu były lekcje udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach zagrożenia życia. Opowiadaliśmy o naszej codziennej pracy oraz współpracy z innymi służbami, które wspierają nas w utrzymaniu bezpieczeństwa na Jeziorze Solińskim – powiedział Artur Szymański, prezes Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna” odbyły się także wyścigi kajakowe i pływackie oraz weekendowe animacje dla dzieci. Warsztaty plastyczne, gry i zabawy z nagrodami sprawiły, sprawiły, że nauka i bezpieczeństwo łączyły się w przyjemny sposób. Ponadto w każdy piątek w Amfiteatrze Polańczyk wyświetlany był seans w ramach Kina Plenerowego.

Więcej w NASZEJ RELACJI VIDEO w nagłówku artykułu. tekst: materiały prasowe ZOBACZ RÓWNIEŻ: Biegowe święto na Wyspie Energetyk. Pomoc dzieciom, rywalizacja, ekstremalny wysiłek (VIDEO, ZDJĘCIA)

  Zapora Solińska wewnątrz. VIDEO z poziomu 6 metrów pod dnem jeziora! (VIDEO, ZDJĘCIA)

  Kolejka w Solinie otwarta! Jedziecie z nami?! (VIDEO)

19-08-2023


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie