Szukasz sprawdzonego dietetyka online? Oto kilka porad, na co zwrócić uwagę!

Dieta online to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy marzą o szczupłej sylwetce, jednak żyją w biegu i nie mają czasu na wizyty w gabinecie stacjonarnym. I choć „dieta online” zdecydowanie brzmi kusząco, warto pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, że taka współpraca będzie bezpieczna, skuteczna i…warta wydanych pieniędzy. O jakie zasady chodzi? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Dobry dietetyk, czyli jaki?

Decydując się na współpracę z dietetykiem, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jakich? Przede wszystkim – wykształcenie i doświadczenie wybranego specjalisty. Pamiętaj, aby zawsze wybierać osoby o kierunkowym wykształceniu wyższym – a unikać korzystania z usług osób, które swoją wiedzę opierają jedynie na ukończonych kursach. Wykształcenie to jednak nie wszystko – najlepszy dietetyk powinien cechować się również indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Oznacza to, że tzw. diety z szuflady, czyli uniwersalne porady i jadłospisy dawane każdemu pacjentowi bez głębszego zastanowienia to już pieśń przeszłości. Najlepsi dietetycy online nigdy nie stosują takich rozwiązań – a dietę dopasowują indywidualne, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak Twój stan zdrowia, alergie, preferencje, cele czy umiejętności kulinarne. Pamiętaj – dobra dieta to taka, która pasuje niczym najlepsze ubranie – a nikt nie chciałby nosić spodni o kilka rozmiarów za małych lub za dużych.

Czemu dietetyk online to najlepsze wyjście?

Dlaczego warto skorzystać z usług dietetyka online? Poza oczywistą wygodą i oszczędnością czasu, dietetyk online to również unikalna możliwość stałego kontaktu ze specjalistą i możliwości zadania pytań i rozwiania wątpliwości bez oczekiwania na kolejną wizytę w gabinecie. Właśnie dlatego, dobrze jest wybrać specjalistę o jak najbardziej kompleksowym podejściu do pacjenta – a takich dietetyków online znajdziesz w nowoczesnym Centrum Respo. Miejsce to specjalizuje się w prowadzeniu współprac w 100% zdalnie – i w sposób w 100% dopasowany do Twoich potrzeb. Jak czytamy na https://centrumrespo.pl/oferta/ w Respo otrzymujesz dietę „bez liczenia kalorii, bez głodzenia się i niesmacznych potraw”. Chorujesz na niedoczynność tarczycy, masz insulinooporność, a może jesteś w ciąży? Nie musisz się obawiać! W takich sytuacjach sprawdzi się dietetyk kliniczny online – a to właśnie takich ekspertów zatrudnia Centrum Respo. Pamiętaj: dietetyk on line może być idealnym rozwiązaniem dla problemów z niechcianymi kilogramami – wystarczy tylko wybrać odpowiedniego specjalistę.

Współpraca z dietetykiem — ile potrwa?

Ile czasu zajmuje osiągnięcie wymarzonej sylwetki? To zależy. Najważniejszym czynnikiem determinującym długości współpracy z dietetykiem jest to, ile chcesz schudnąć – i w jakim stopniu ma to być „drastyczna zmiana”. Innymi słowy: schudnięcie 5 kg zajmuje krócej niż schudnięcie 20 kg – co jest oczywiście całkowicie logiczne. O jakim czasie mówimy? Generalnie, dobry plan dietetyczny to taki, który zakłada redukcję 0,5-1% masy ciała tygodniowo. Jeżeli więc aktualnie ważysz 70 kg, odpowiednia tygodniowa redukcja będzie wynosiła do 0,7 kg. Osiągnięcie celu w postaci -5 kg na wadze zajmie Ci więc w takiej sytuacji ok. 7 tygodni. Musisz jednak wiedzieć, że plan dietetyczny online to nie wszystko – ważna jest także praca nad nawykami. To dzięki niej wymarzona sylwetka pozostanie z Tobą na dłużej, a efekt jo-jo nie będzie Ci straszny. Właśnie dlatego, czas współpracy z dietetykiem warto poświęcić nie tylko na przestrzeganie jadłospisu, ale także wspólne wypracowywanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Co da Ci dobrze dobrany plan dietetyczny?

Dlaczego personalizacja planu żywieniowego jest tak ważna? Przede wszystkim dlatego, że skuteczne odchudzanie nie kończy się na kilku tygodniach współpracy z dietetykiem – a zdrowy styl życia to długoterminowe zobowiązanie. To właśnie on pozwala utrzymać efekty diety. Jednak aby zmiana faktycznie miała szansę pozostać z Tobą na dłużej, zdrowy tryb życia powinien być dla Ciebie przyjemnością – a nie najgorszą karą. I to właśnie w tym miejscu kluczowe znaczenie ma dopasowanie diety do potrzeb. Dlaczego? Wyobraź sobie, że otrzymany od dietetyka jadłospis zawiera mnóstwo szpinaku i ryb, których wprost nie znosisz, a posiłki są tak skomplikowane, że zwyczajnie nie starcza nie czasu na ich przygotowanie. Jakie są szanse, że taka dieta pozostanie z Tobą na dłużej? Niestety — raczej niewielkie. Spersonalizowana dieta to absolutna podstawa na drodze do zdrowego stylu życia — to właśnie ona ma Ci pokazać, że dieta może być przyjemna i idealnie dopasowana do Twojego codziennego planu dnia. Gdy więc następnym razem zaczniesz zadawać sobie pytanie jak zacząć zdrowy tryb życia, pamiętaj, że pierwszym krokiem w drodze do wymarzonej sylwetki jest dieta, która dopasowuje się do Ciebie (a nie na odwrót!).

nutritionist-using-her-laptop

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

09-08-2022