Warunki turystyczne na bieszczadzkich szlakach są trudne

BIESZCZADY/PODKARPACIE. Warunki na szlakach turystycznych są trudne. Większość odcinków jest słabo przetarta, mniej uczęszczane są nieprzetarte.

Na szlakach zalega świeży, miejscami grząski śnieg, który utrudnia poruszanie. Grubość pokrywy śniegu waha się od 20 do 150 cm w miejscach nawianych.

– Na niektórych fragmentach odcinków występują wiszące oblodzone gałęzie. Zachowajcie ostrożność i zabierzcie ze sobą raczki oraz kije trekkingowe, miejscami niezbędne będą rakiety. Parkingi, które są odśnieżane i dostępne do parkowania samochodów to: Wołosate wraz z dostępem do toalet, Ustrzyki Górne, Przełęcz Wyżniańska, Brzegi Górne – informuje Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

W_gorach_mrozno_03

W najbliższych dniach przewidywany jest znaczący spadek temperatur. Mróz nie jest przeszkodą w chodzeniu po górach. Trzeba być jednak dobrze przygotowanym na taką okoliczność. Dodatkowy polar i termos z gorącą herbatą mogą się bardzo przydać.

– Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR . Prosimy również o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym – dodaje BPN.

W sobotę możemy spodziewać się dużego zachmurzenia i opadów śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej od 8 cm do 12 cm. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C, na szczytach Bieszczadów i Beskidu Niskiego od -5°C do -3°C.

Źródło: BPN
Fot. Zdjęcie ilustracyjne. AZS/WZ

26-01-2024


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie