MAŁANKA w Latarni Wagabundy Bieszczady

Sylwester w kalendarzu juliańskim - impreza karnawałowa
13-01-2024 / 14-01-2024
Wola Michowa ( Wola Michowa )
150 zł / osona

WOLA MICHOWA / BIESZCZADY. 13 dni po Sylwestrze - w dniu świętej Melanii zapraszamy na "Małankę", żegnającą stary i witającą Nowy Rok w kalendarzu juliańskim.

Gościnny Ośrodek Latarnia Wagabundy w Woli Michowej zaprasza na prawdziwie Łemkowską Małankę. Powitanie Nowego Roku według kalendarza juliańskiego to także świetna okazja by przybliżyć sobie obyczaje żyjących na tych terenach karpackich górali, a także możliwość powtórki sylwestrowej nocy wśród muzyki na żywo, bieszczadzkiej śnieżnej aury i znakomitej regionalnej kuchni.

Zapewniamy:

  • Kolację regionalną (2-daniową)
  • Gorący posiłek kuchni łemkowskiej
  • Przystawki, kawa, herbata, ciasto, soki (szwedzki stół)
  • Muzykę na żywo w wykonaniu kapeli

Cena: 150 zł /osoba

Dodatkowo, przed Małanką rusza kulig z ogniskiem, pieczeniem kiełbasek, grzańcem  i muzyką na żywo, na który serdecznie zapraszamy – koszt kuligu – 120 zł/osoba dorosła, 90 zł dziecko do 12 roku życia.

Patronem ukraińskiego Sylwestra jest Święta Melania, żyjąca na przełomie III i IV w. Impreza obchodzona jest zgodnie z datą ostatniego dnia roku według kalendarza juliańskiego, 13 dni później niż w powszechnie przyjętym kalendarzu gregoriańskim. Zamiast Sylwestra imieniny tego dnia obchodzi Melania. To imię jest bardziej popularne w kręgu wpływów kościoła wschodniego. Potocznie mówi się Małanka, stąd nazwa imprezy.

Istnieje możliwość wynajęcia pokoju i przedłużenia pobytu wg oferty cenowej Ośrodka.

Link do wydarzenia: https://www.latarniawagabundy.pl/szczeg-y-wydarzenia-i-rejestracja/malanka-impreza-karnawalowa-w-bieszczadach

Zapisy:

Tel.: 881 315 112
e-mail: recepcja@latarniawagabundy.pl

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłaneZOBACZ WIĘCEJ WYDARZEŃ