LESKO: Ekstremalna Droga Krzyżowa

Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w rejonie Lesko
01-03-2024 / 01-03-2024
Lesko ( Lesko )
wstęp wolny, obowiązują zapisy

LESKO. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w rejonie Lesko! … Nie czekaj ! Podejmij wyzwanie! Wyrusz na EDK z naszego rejonu ! …

1 marca 2024 roku, po Mszy św. o godz. 21:00, z kościoła pw. Nawiedzenia NMP w Lesku wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa rejon Lesko. EDK dba o ludzi, bo stawia im wymagania, to granice, które należy przekroczyć. Każdy człowiek ma swoją strefę komfortu w środku której jest dużo nierozwiązanych problemów. Kiedy jednak człowiek raz przekroczy te granice, właśnie w czasie EDK, może uwierzyć w to, że jest w stanie zmienić swoje życie. Ci, którzy wiele razy szli EDK, mówią, że było to wyzwanie pełne wysiłku, bólu, zmęczenia, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi. Inaczej patrzy się na Jego cierpienie z ciepłej ławki, a inaczej, gdy stopy pełne są odcisków, a nogi odmawiają posłuszeństwa… Nie czekaj! Podejmij wyzwanie EDK!

TRASY
1. Trasa zielona- Matki Bożej Pięknej Miłości- ok. 35 km- Lesko - Kamień Leski -Zwierzyń- Bereżnica Niżna- Myczków, Rybne, Wołkowyja, Górzanka, Wola Górzańska, Tyskowa, Łopienka.

2. Trasa niebieska – Matki Boskiej Częstochowskiej – 21 km- Lesko - Kamień Leski - Zwierzyń- Myczkowce – Uherce – Glinne – Lesko

ZAPISY
Zapisy na trasę zieloną (ok. 35 km) odbywają się internetowo i można ich dokonać za pośrednictwem strony: www.edk.org.pl/zapisz-sie, natomiast na trasę niebieską ( 21 km) można zapisać się w zakrystii w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Lesku lub pod nr tel. 603 991 390 (Kasia) oraz 663 773 906 (ks. Przemysław). Więcej informacji na facebooku Rejonu Lesko – fb.com/edklesko lub pod wskazanymi numerami telefonów.

Katarzyna Nowak
Lider EDK Rejon Lesko

materiały nadesłane
fot. archiwum redakcji

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:  Relacja z Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Lesko, rok 2023:

„W poszukiwaniu nadziei”. Ekstremalna Droga Krzyżowa w Lesku (ZDJĘCIA)ZOBACZ WIĘCEJ WYDARZEŃ