X Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Szachach

LESKO / PODKARPACIE. W dniach 14-16.11.2023 r. w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbędą się X Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Szachach. W zawodach weźmie udział 41 zawodników z 9 szkół leśnych z terenu całej Polski: z Biłgoraja,  Białowieży, Brynka, Starościna, Rucianego – Nidy, Tucholi, Tułowic, Zagnańska i z  Leska. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Związek Leśników Polskich w RP.

Tego typu konkursy umożliwiają młodzieży rozwijanie swoich pasji, kształcenie pamięci, uwagi, koncentracji oraz przyczyniają się do popularyzacji królewskiej gry w szachy. Ponadto szachowe turnieje, wpisane od wielu lat w tradycje ZSL w Lesku, rozwijają współpracę pomiędzy szkołami leśnymi w Polsce, pozwalają na  integrację społeczności tych szkół, a także niewątpliwie sprzyjają  poznawaniu walorów geograficzno-kulturowych regionu Bieszczadów.

Dla uczestników i opiekunów tym razem zaplanowana została wycieczka do Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych oraz wejście na wieżę widokową na wzgórzu Holica. Oficjalne rozpoczęcie zawodów odbędzie się 15.11.2023 r. o godzinie 9:00 w Internacie Zespołu Szkół Leśnych w Lesku.

materiały nadesłane
foto nagłówek: poglądowe

13-11-2023


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie