Znamy finalistów X Jubileuszowych Mistrzostw Polski Szkół Leśnych w Szachach!

LESKO / PODKARPACIE. 16 listopada w ZSL w Lesku, podczas uroczystości zakończenia X Mistrzostw Polski Szkół Leśnych w Szachach, ogłoszono nazwiska najlepszych szachistów i wyłoniono najlepsze drużyny z Polski, spośród zgłoszonych do udziału w Mistrzostwach.

W ramach zawodów 41 uczestników, reprezentujących 9 szkół, rywalizowało w 2 rodzajach turniejów: w turnieju gry błyskawicznej oraz w indywidualnym turnieju szachów szybkich, rozegranym systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Zawody sędziowali p. Włodzimierz Hackiewicz – Sędzia Główny, pomysłodawca i inicjator Mistrzostw, oraz p. Marta Michalska – koordynatorka wydarzenia z ramienia ZSL w Lesku.

Oto indywidualni zwycięzcy X Jubileuszowych Mistrzostw: 1 miejsce zajął Mikołaj Wdowiak z ZSL w Zagnańsku, 2 m-ce zajął Maciej Wojdyło z ZSL w Lesku, a 3 m-ce – Kornel Jakubiak reprezentujący ZSL w Rucianem-Nidzie. Klasyfikacja drużynowa natomiast przedstawia się następująco: 1 m-ce zajęła drużyna z ZSL w Lesku, 2 m-ce- drużyna z TL z Białowieży, a na 3 mc-u uplasował się zespół z ZSL w Rucianem-Nidzie. Niepokonani w grze błyskawicznej byli Mikołaj Wdowiak z ZSL w Zagnańsku, Błażej Wąsiewicz również z Zagnańska oraz Radosław Sobociński z TL w Białowieży. Najlepszą uczestniczką konkursu wśród dziewcząt okazała się Martina Olszowska z ZSL w Lesku.

Laureatom wręczono pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe, a zwycięskie drużyny otrzymały drewniane statuetki. Na zakończenie uroczystości wieloletni Sędzia zawodów p. Włodzimierz Hackiewicz, po oficjalnym przekazaniu p. Marcie Michalskiej Kroniki Mistrzostw, mianował ją Sędzią Głównym kolejnych edycji konkursu. Obecni na uroczystości p. Ireneusz Żelazny -Wiceprzewodniczący Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej, p. Natalia Zięba- Wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSL w Lesku, a także p. Jadwiga Szylak– Dyrektor ZSL w Lesku złożyli gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników i ich opiekunów oraz wyrazili nadzieję, że Mistrzostwa doczekają się kolejnych

materiały nadesłane


17-11-2023


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie