DOMKI BIESZCZADY. Niemal w centrum Bieszczad rozlewają się dwa sztuczne zbiorniki wodne - małe Jezioro Myczkowieckie i duże Jezioro Solińskie. To właśnie tam, 4 km na południe od Soliny znajduje się Polańczyk, a w nim 5 nowo wybudowanych komfortowych domków letniskowych.
Współczesny Polańczyk to przede wszystkim osiedle o nowoczesnym wyglądzie i turystyczno-wypoczynkowym charakterze. Nad brzegami zalewu znajdują się liczne kąpieliska, przystanie wodne i pola namiotowe. Oprócz piękna górskich wzniesień i przyrody, wielką atrakcję stanowi położona w pobliżu Wielka Wyspa, zwana także Wyspą Energetyka, z dużym ośrodkiem wypoczynkowym.
[caption id="attachment_2916" align="aligncenter" width="986" caption="foto: kiczara.pl"][/caption]Świeże powietrze, cisza, spokój i nowoczesne domki w Bieszczadach. Oto w jak prosty sposób można znaleźć przepis na wspaniały urlop. Każdy z domków, w którym możesz spędzić nocleg w Bieszczadach posiada 2 oddzielne i w pełni wyposażone sypialnie, salon z TV, aneks kuchenny, łazienkę, taras, a na terenie całej posesji komfortowy parking, miejsce na grill i zapierający dech w piersiach punkt widokowy.
[caption id="attachment_2926" align="aligncenter" width="640" caption="Jezioro Solińskie, foto: bieszczady24.pl"][/caption]Największym atutem domków w Bieszczadach jest ich położenie. Pod względem krajobrazowym i klimatycznym Polańczyk zdecydowanie plasuje się w czołówce baz leczniczych dla kuracjuszy. Przebiegają tędy piesze szlaki turystyczne - z Myczkowa na wzgórze Krysowa, który ma długość 27,5 km, a także trasy rowerowe np. "Zielony Rower - Greenway Karpaty Wschodnie" na odcinku Roztoki Górne-Krościenko osiągający długość 98,2 km.
Domki w Bieszczadach stanowią doskonałą bazę do zwiedzania okolic. Do atrakcji w regionie można zaliczyć oddalony 16 km od Polańczyka mikrobrowar Ursa Maior, będący centrum sztuki, kreatywności i designu w Uhercach Mineralnych. Tam również znajduje się najnowsza atrakcja turystyczna, czyli Bieszczadzkie drezyny rowerowe. Podróż drezyną po bieszczadzkich trasach to oryginalny sposób na poznanie Beskidów Wschodnich, ale także aktywna forma wypoczynku, ponieważ są one napędzane tylko i wyłącznie siłą mięśni.
Niespełna 2 km dalej, bo w miejscowości Lesko, możesz skorzystać z nowoczesnego basenu lub zobaczyć klimatyczną synagogę leskiej gminy żydowskiej wraz z kirkutem, będących odzwierciedleniem wielkiej różnorodności, a wręcz mozaiki wyznaniowej ziem podkarpackich z ubiegłego wieku.
[caption id="attachment_2943" align="aligncenter" width="640" caption="Kirkut w Lesku, foto: bieszczady24.pl"][/caption]
Na koniec nie sposób pominąć okolice Cisnej, a dokładnie Majdanu oddalonego o 30 km, gdzie znajduje się główna stacja Bieszczadzkiej Kolei Wąskotorowej. Stamtąd już niedaleko do Komańczy, gdzie można zwiedzić Klasztor Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek, w którym przed 60 laty internowany był Prymas Stefan Wyszyński. A także Kulasznego - miejscowości, przez którą przebiega szlak śladami dobrego wojaka, opisanego przez czeskiego pisarza Jaroslava Hašeka na kartach powieści „Przygody dobrego wojaka Szwejka”.
[caption id="attachment_2956" align="aligncenter" width="640" caption="Kolejka Bieszczadzka, foto: bieszczady24.pl"][/caption]
Wynajmując domek w Bieszczadach koniecznie zajrzyj również do oddalonego o nieco ponad 30 km Sanoka, gdzie znajduje się Zamek Królewski, a także Muzeum Budownictwa Ludowego będące największym muzeum etnograficznym w Polsce pod względem liczby zgromadzonych obiektów.
[caption id="attachment_2975" align="aligncenter" width="640" caption="Widok z tarasu widokowego w Sanoku, foto: bieszczady24.pl"][/caption]
Na odkrycie czekają również leżące obok Polańczyka, przy drodze do Czarnej takie miejscowości jak Wołkowyja czy Bukowiec. Są to typowe wioski turystyczno-wypoczynkowe, które specjalizują się w obsłudze turystów, i w których na pewno znajdziesz wymarzony odpoczynek.
Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie spędzić swój urlop, jest to oferta dla Ciebie. Wynajmij domek w Bieszczadach i zobacz okolice jednego z najbardziej malowniczych i atrakcyjnych polskich jezior. Więcej informacji na: kiczara.bieszczady24.pl