WOŁOSATE / POWIAT BIESZCZADZKI. Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego opublikowała apel z prośbą o prawidłowe parkowanie samochodów. Poniżej jego treść.

Szanowni Państwo odwiedzający Wołosate (wyjścia na Tarnicę i Rozsypaniec). Zwracamy uwagę na to, iż parkowanie aut przy drodze przed znakiem zakazu jest nieprawidłowe i można się narazić się na mandat. Prosimy zauważyć także, że w zatoczce parkingowej przy deszczochronie mogą parkować jedynie autobusy zapewniające transport publiczny. Zakaz parkowania jest utrzymany na całym odcinku drogi wojewódzkiej nr 897 relacji Wołosate-Ustrzyki Górne. Po jej obydwu stronach występuje linia ciągła, której przekraczać nie można. Prosimy o pozostawianie aut na parkingu BdPN, gdzie udostępniamy m.in. bezpłatne sanitariaty, salkę edukacyjną, tablice edukacyjne, jest tam również sklep i pizzeria, a w pobliżu konie huculskie.

Państwa opłaty parkingowe są przeznaczone na ochronę przyrody i to również dzięki nim możecie ją podziwiać! Zastawianie drogi utrudnia życie nie tylko mieszkańcom Wołosatego, ale również Straży Granicznej i Goprowi, które to służby muszą czasami podjąć szybką interwencję m.in. w celu ratowania zdrowia i życia osób przebywających w górach. Prosimy o zrozumienie naszego apelu.

MZ / BPN

Fot. BPN, Wojtek Zatwarnicki