BIESZCZADY / PODKARPACIE. Przed nami bardzo imprezowy weekend. W propozycjach mamy dla Was Piknik Moto-Country w Lesku, Karpaty Góry-Kultury, Żmijowisko czy Powojenne Targi Końskie. Każda z imprez to konkursy, koncerty, atrakcje dla najmłodszych. Warto dobrze zaplanować te wolne dni!

 

Organizatorzy zadbali o to, aby nikt nie nudził się w nadchodzący weekend. W piątek rusza kultowe już "Żmijowisko" z kiermaszem produktów regionalnych, warsztatami z przędzenia wełny, konkursami oraz koncertami.

Kolejny punkt to wieczór zakupów i promocji na sanockim  deptaku. Przedsiębiorcy postanowili ożywić tę chyba najbardziej znaną ulice w mieście i wprowadzić tam nieco kultury, sztuki, muzyki i ciekawych propozycji sprzedażowych. Warto zaglądnąć w to miejsce.

Rusza także festiwal Karpaty Góry Kultury. To już trzecia imprezy. Oprócz licznych występów i targu rzemiosł regionalnych, który odbywać się będzie na Rynku Galicyjskim, w sobotę, na błoniach nadsańskich obok skansenu odbywać się będą ciekawe gry, zabawy i konkursy turystyczne dla dzieci. W Budynku dydaktycznym MBL można będzie posłuchać opowieści ludzi gór, w tym naszego himalaisty – Łukasza Łagożnego.

W Lesku po raz 21 organizatorzy zapraszają na Bike Week, czyli zlot motocyklowy i piknik country. 21 Moto- Country Festival Lesko jest uznawany za drugi największy piknik Country w Polsce po Mrągowie. Jak zwykle gwarantowana dobra zabawa i dużo atrakcji dla ludzi kochających motocykle oraz dobra zabawa przy dźwiękach country-rockowych.

W ten weekend szykują się również kultowe Powojenne Targi Końskie w Lutowiskach.  Będą wykłady, ciekawostki, koncerty, pokazy i wiele innych.

Już w najbliższą niedzielę 8 lipca zaplanowano także kolejną edycję Rodzinnego, Międzypokoleniowego Sportowo-Rekreacyjnego PIKNIKU EKOBALL 2018.W programie jak co roku: – mecze międzypokoleniowe pomiędzy rodzicami a dziećmi; – gry, konkursy, mini turnieje i zabawy dla dzieci; – turniej piłkarski oldbojów; – turnieje beach-soccera; – turnieje tenisa ziemnego; – występ orkiestry dętej AVANTI; – możliwość obejrzenia wozu Straży Pożarnej; – darmowe „dmuchańce” i trampolina; – mecz trenerzy/działacze : trampkarze/juniorzy; – smaczne „jedzonko”; - inne atrakcje.

Z kolei w Mrzygłodzie kolejna znana impreza Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu, na którą zaprasza wójt gminy Sanok, Gminny Ośrodek Kultury i sołectwo Mrzygłód. Start o godzinie 16.00.

Nie zapominajmy także o nowościach na ekranie kina Sanockiego Domu Kultury!    

6 lipca (piątek)

7 lipca (sobota)

8 lipca (niedziela)

 

6 lipca (piątek)

7 lipca (sobota)

8 lipca (niedziela)

 

PRZYPOMINAMY O OFERCIE NASZYCH SANOCKICH MUZEÓW. SPRAWDŹ KIEDY MOŻNA JE ODWIEDZIĆ!

MUZEUM HISTORYCZNE W SANOKU:

Muzeum Historyczne w Sanoku ul. Zamkowa 2, 38-500 Sanok

Godziny otwarcia od 1 kwietnia do 31 października

pon. 8.00-12.00 wt. 9:00 - 17:00 śr. 9:00 - 17:00 czw. 9:00 - 17:00 pt. 9:00 - 17:00 sob. 9:00 - 17:00

MUZEUM BUDOWNICTWA LUDOWEGO W SANOKU:

Park Etnograficzny, ul. Rybickiego 3, tel. (013) 463-16-72

Godziny otwarcia od 1 maja do 30 września od 8:00 do 18:00

UWAGA BEZPLATNA niedziela  9:00 - 17:00