SANOK / PODKARPACIE. Za nami 28. Wielki Finał Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z całego kraju spływają pieniądze, które w tym roku zbierano na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Jak w tym roku wypadł finał w Sanoku? Padnie kolejny rekord?

Już wiemy, że sztab nr 4247, czyli tzw. Bieszczadzki Sztab WOŚP, którego szefową jest Martyna Sokołowska, w tym momencie przekroczył kwotę 100 tys. złotych.

Z kolei sztab nr 3713, któremu szefuje Jan Myćka, zebrał 86 129 zł (przy czym kwota ta jest jeszcze przed oficjalnym liczeniem w banku).

- Dobre Anioły nas wspierają - podsumował Jan Myćka tegoroczny finał.

Oznaczałoby to, że już teraz mamy kolejny rekord! Łącznie dwa sztaby zebrały już ponad 180 tys. złotych, a to nie koniec. Ostateczną kwotę jaką udało się zebrać w Sanoku i okolicach poznamy za kilka tygodni, kiedy dobiegną końca aukcje Allegro. Jednak już teraz kwota jest imponująca, a wszystko dzięki mobilizacji ludzi o wielkich sercach.

Podsumowując tegoroczny finał warto przedstawić kilka liczb. A zatem sztab nr 3713 zarejestrował około 250 wolontariuszu. Finalnie aktywnie brało w nim udział około 230 osób, które nie tylko zbierały pieniądze do wośpowych puszek na ulicach Sanoka, ale również w miejscowościach Ziemi Sanockiej i na terenie Bieszczadów. Kwestowano między innymi w Baligrodzie, Bukowsku, Komańczy, Rzepedzi, Nowym Łupkowie, Trepczy, Dobrej.

Natomiast w sztabie nr 4247 działało około 100 wolontariuszy na ulicach Grodu Grzegorza. Ponadto odbywały się imprezy różnej maści, od eventów sportowych, prze gry i zabawy dla najmłodszych, po koncerty. Było również światełko pokoju.

Warto przypomnieć, że cały czas trwają aukcje Allegro, na których można wylicytować przeróżne przedmioty.

- Mamy rękodzieła, pamiątki po finale, różnego rodzaju usługi, obrazy, gadżety, słowem mnóstwo rzeczy! Mało tego, cały czas otrzymujemy sygnały z całej Polski o nowych przedmiotach na aukcję, co nas niezmiernie cieszy - mówi szefowa Bieszczadzkiego sztabu WOŚP.

CHCESZ COŚ WYLICYTOWAĆ? KLIKNIJ TUTAJ!

 

- W imieniu Bieszczadzkiego sztabu WOŚP DZIĘKUJEMY wszystkim tym, którzy zaangażowali się w 28. Wielki Finał i dołożyli swoją cegiełkę do tego wielkiego serca. Nie sposób wymienić wszystkich, ponieważ w grupie aktywnie działających razem z nami znaleźli się posłowie, europosłowie, samorządowcy, przedstawiciele instytucji różnego rodzaju, więźniowie, bezdomni, uczniowie, studenci i wiele, wiele innych osób, za co bardzo serdecznie dziękujemy - podsumowuje szefowa sztabu 4247.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

WOŚP SANOK: Jesteśmy różni, ale musimy się szanować! (VIDEO, ZDJĘCIA)

WOŚP 2020: Turniej piłki halowej. Triumf SP 1 (VIDEO)WOŚP 2020: Turniej piłki halowej. Triumf SP 1 (VIDEO)

Zumba i Spartanie na otwarcie WOŚP! (FOTO)

Bal nad balami! SP 6 dla WOŚP! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Morsowanie i quady na początek niedzieli z WOŚP (VIDEO)

Dwie osoby zakleszczone w pojeździe! Efektowny pokaz (ZDJĘCIA)

Unihokeiści zagrali z WOŚP. Świetna zabawa! (ZDJĘCIA)