Fundacja Jaś Wędrowniczek z Rymanowa aktywnie wspiera edukację dzieci i młodzieży. W obecnym trudnym dla nauczycieli i uczniów czasie Fundacja we współpracy z lokalnymi nauczycielami nagrywa krótkie filmiki edukacyjne dla uczniów klas I-IV i IV-VII.
Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno uczniów jak i pedagogów zaangażowanych w akcję. Audycje powstają w przytulnych wnętrzach hotelu Jaś Wędrowniczek i są odpowiedzią prezes Fundacji – Justyny Szepieniec na potrzeby edukacyjne dzieci i młodzieży.
Już pierwszy odcinek cyklu poświęcony m.in. historii Rymanowa pokazuje, że nauka przed komputerem nie musi być nudna. W planie Fundacji jest stworzenie materiałów z zakresu innych przedmiotów szkolnych.
Drodzy Goście, wychodząc naprzeciw zaistniałej sytuacji, postanowiliśmy skierować nasze siły w kierunku dzieci i młodzieży. Nauki nie możemy zaniedbać!
Stworzyliśmy w Jasiu małe studio nagrań do którego zapraszani są nauczyciele pracujący w pobliskich szkołach. Powstaną dla Was krótkie audycje dotyczące wybranych tematów szkolnych.
Pierwszy odcinek "Wielka historia z Rymanowem w tle", opowiada pan Stanisław Penar nauczyciel w Zespole Szkół w Rymanowie. Lekcja skierowana do uczniów klas I-IV.
W trakcie przygotowania:
"Wybrane zjawiska optyczne w przyrodzie" pana Marcina Kielara,
"Łemkowie" górale Beskidu Niskiego dr Zygmunt Pelczar, "Magiczna liczba PI".
Jeden z uczniów Rymanowskiego Liceum potwierdził udział w audycji z tematem filmowym. Materiału dydaktycznego nie braknie, aczkolwiek nauczyciele z każdej dziedziny nauki bardzo chętnie widziani! Nagranie jednej audycji to około 1,5h, wcześniejsze przygotowanie tematu w domu.
Dbamy o to, aby w nagraniu uczestniczyły tylko dwie osoby: wykładowca, filmowiec, przestrzegamy wszystkich zasad bezpieczeństwa w związku z sytuacją.
Będziemy nagrywać tak długo na ile siły pozwolą. Jesteśmy pewni, że powstaną wspaniałe audycje edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży nie tylko z terenów Gminy Rymanów.
Pierwszym nauczycielom dziękujemy za przybycie i odwagę.
materiały nadesłane
video: Jas Wedrowniczek / youtube.com