Dla większości osób zakup własnego mieszkania albo domu wiąże się z koniecznością wzięcia kredytu w banku. Przed wyborem konkretnej oferty, dobrze jest porównać przynajmniej kilka propozycji. Jak zrobić to najłatwiej? Korzystając z porównywarki kredytów mieszkaniowych. Dowiedz się, jak działa wspomniana porównywarka i dlaczego konkretnie warto z niej korzystać.

Czym jest porównywarka kredytów mieszkaniowych?

Profesjonalna porównywarka kredytów mieszkaniowych jest dostępna na direct.money.pl. Czym jest dokładnie? To narzędzie przedstawiające propozycje kredytów hipotecznych od różnych banków. Oferty są zawsze indywidualnie dopasowane do konkretnych wytycznych przedstawionych przez klienta, tzn. dokładnej kwoty kredytu, wartości lokalu, okresu kredytowania, wysokości wkładu własnego itp. Korzystanie z tego narzędzia jest bardzo proste i wygodne. Przynajmniej kilka, a najczęściej nawet kilkanaście propozycji bankowych można otrzymać w kilka minut, dzięki dosłownie paru kliknięciom w odpowiednie przyciski.

Dlaczego warto skorzystać z porównywarki?

Specjalistyczna porównywarka kredytowa jest polecanym rozwiązaniem dla wszystkich osób zainteresowanych uzyskaniem wielu propozycji kredytu na swoje wymarzone mieszkanie. Dzięki niej możliwe jest dokładne przeanalizowanie, a następnie porównanie najważniejszych elementów składowych kredytu, takich jak oprocentowanie, wysokość marży, ubezpieczenie czy dodatkowe opłaty narzucane przez banki. Prezentowane propozycje są zazwyczaj zgodne z aktualnym oprocentowaniem oraz innymi parametrami finansowymi banków. Dlaczego zazwyczaj, a nie zawsze? Mimo że specjalistyczne serwisy stale czuwają nad aktualnością ofert bankowych, może się teoretycznie zdarzyć, że np. bank zakończy daną promocję, a serwis nie zdąży jeszcze zaktualizować posiadanych danych.

Dzięki porównywarce można w szybki, prosty i wygodny sposób uzyskać kredytowe propozycje bez wychodzenia z domu. Co istotne, prezentowane oferty są niezobowiązujące, tzn. nie ma konieczności zdecydowania się na konkretną z nich. Skorzystanie z porównywarki wiąże się więc ze znaczną oszczędnością czasu, a także pieniędzy, które należałoby wydać na dojazd do kilku placówek bankowych.

Jak skorzystać z porównywarki kredytowej?

W jaki sposób skorzystać z porównywarki kredytów mieszkaniowych? Wystarczy wejść na profesjonalną stronę internetową, na której znajduje się wspomniana porównywarka. Najlepiej, aby był to serwis prowadzony przez specjalistów, regularnie aktualizowany. Następnie należy wpisać lub zaznaczyć w konkretnych polach wymagane informacje. Przede wszystkim są to dane dotyczące wysokości kredytu, liczby rat, kwoty wkładu własnego, liczby osób w rodzinie czy też miesięcznego dochodu. Na podstawie owych informacji, system wygeneruje aktualne, dopasowane indywidualnie propozycje do porównania.

Na co konkretnie zwrócić uwagę, porównując ze sobą oferty bankowe? Przede wszystkim istotne jest roczne oprocentowanie kredytu. Ponadto ważne są również prowizja oraz marża banku. Naszą uwagę zwrócić powinny także dowolne inne opłaty składające się na miesięczną ratę kredytu, takie jak kwoty ubezpieczeń lokalu albo kredytobiorcy. Istotne jest też zwrócenie uwagi na warunki, które należy spełnić, aby uzyskać np. korzystniejszą ratę. Często bowiem banki proponują atrakcyjną propozycję pod warunkiem dodatkowego założenia rachunku albo wykupienia ubezpieczenia.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane