USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Burmistrz Ustrzyk Dolnych, Bartosz Romowicz włączył się w akcję #hot16challenge2, która polega na ułożeniu 16 wersowego utworu i "wyrapowaniu" go, a także na wpłaceniu dowolnej kwoty na walkę z koronawirusem.

Bartosz Romowicz, jak podkreśla nie rapuje o "zielonych wzgórzach". Daje natomiast jasny przekaz dotyczący obecnej sytuacji politycznej. 

Foto: Kadr z filmu

Treść utworu przygotowanego przez burmistrza Ustrzyk Dolnych:

"Do Trójki z tym tekstem i tak się nie załapię,
choć jest wolność słowa i w Polsce i w rapie,
o „zielonych wzgórzach” rapować nie będę,
bo w Ustrzykach atrakcji kilka wydobędę.
Mamy swoją koronę, lecz nie taką złą,
pięć szczytów cudownych tak one się zwą:
Orlik, Laworta, Holica, Gromadzyń, no i Mały Król.
O Małym Królu zaśpiewać Wam pieśń?
To będzie full real a nie żadna baśń.
2 miliardy przekazane na inne cele,
a na walkę z wirusem zostało niewiele.
Gmina w złej sytuacji: kultura, szkolnictwo,
Covid19 w marcu zablokował wszystko.
Tu pięćset ci dadzą, zabiorą miliony,
wybory Ci zrobią, nie patrzą na zgony.
Zamydlą Ci oczy, odbiorą Ci głos
Samorząd upada, to jest wielki cios".

Osoba biorąca udział w akcji ma możliwość wytypowania kolejnych pięciu osób. I tak Bartosz Romowicz nominował: Marka Andrucha - starostę bieszczadzkiego,  Renatę Szczepańską - wójta gminy Cisna, Michała Kozaka - prezesa Zarządu Hotelu Arłamów, Zespół Berdo działający przy Ustrzyckim Domu Kultury oraz Jarosława Perzyńskiego - burmistrza Sierpc, przedstawiciela młodego samorządu.

- #hot16challenge2 to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka - “Beef z koronawirusem #hot16challenge” dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem. Zbiórka dostępna jest pod adresem: siepomaga.pl/hot16challenge - czytamy w opisie akcji.

W ramach akcji, udało się na tę chwilę (27 maja) zebrać ponad 3 miliony złotych. Do najbardziej popularnych wykonań #hot16challenge2, zalicza się rap prezydenta Andrzeja Dudy. 

video: youtube.com / bartoszromowicz
youtube.com / W Pałacu Prezydenckim