bieszczady24.pl 1_1

Zdecydowanie najlepszą metodą na dobranie odpowiedniego materaca do łóżka jest przetestowanie różnych modeli. Warto pamiętać o tym, że materac pozostaje na lata i musi być dobrze dopasowany do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu możliwe jest komfortowe spanie, regeneracja organizmu i dbanie o zdrowie kręgosłupa.


Jak wybrać materac do łóżka? Wielkość, twardość i inne parametry

Przeciętnie człowiek śpi 8 godzin na dobę, co oznacza, że spora część ludzi spędza na śnie aż 1/3 życia. Do tego dochodzi poranne wylegiwanie się w łóżku i wieczorne czytanie lub drzemanie. Właśnie dlatego dobranie odpowiedniego materaca ma ogromne znaczenie. Podstawowym parametrem przy wyborze jest oczywiście wielkość materaca, czyli jego długość i szerokość. W przypadku jednej osoby najlepiej, aby materac miał od 80 do 100 centymetrów szerokości, a w przypadku dwóch osób szerokość może się wahać od 140 do 180 centymetrów. Materace do łóżka muszą mieć także odpowiedni poziom twardości. Oznacza to, że przed zakupem należy sprawdzić swoją wagę i dodatkowo położyć się na różnych modelach. Twardość dobiera się bowiem nie tylko do wagi, ale także do indywidualnych preferencji i przyzwyczajeń, ponieważ dla niektórych twardsze/ bardziej miękkie materace są po prostu wygodniejsze. W sytuacji, gdy na jednym łóżku śpią dwie osoby, bardzo ważne jest podjęcie decyzji o tym, czy będzie jeden materac, czy też dwa. To drugie rozwiązanie jest zwykle wygodniejsze, zwłaszcza jeśli dwie osoby mają zupełnie inny przedział wagowy. Najlepiej jest wybrać się do sklepu stacjonarnego i sprawdzić, jaka twardość i jaki rodzaj materaca najbardziej odpowiada każdej z osób, które mają spać na jednym łóżku. Oczywiście zakup materaca przez Internet także jest możliwy, chociaż lepiej zrobić to po ówczesnym przetestowaniu kilku modeli. Warto wiedzieć o tym, że materace Hilding posiadają siedem stref twardości, dzięki czemu dopasowują się one w sposób optymalny i komfortowy do ciała śpiącej osoby.

bieszczady24.pl 2_1

Rodzaje materacy - który wybrać?

Na rynku dostępne są różne rodzaje materacy, które cechuje inne wypełnienie i zróżnicowane charakterystyki. Materace piankowe to jedne z częściej wybieranych modeli na rynku, ponieważ pianka termoelastyczna cechuje się wysoką plastycznością i gęstością, co pozwala na idealne podparcie całej sylwetki. Oznacza to, że wady postaw u dzieci będą zminimalizowane, a u dorosłych możliwy będzie pełny wypoczynek i regeneracja organizmu. Dodatkowo pianka termoelastyczna odwzorowuje ciało na podstawie temperatury, co oznacza, że materiał staje się bardziej miękki w tych miejscach, gdzie temperatura jest najwyższa.

Inną propozycją są materace lateksowe, które zawierają naturalne mleko kauczukowe i dzięki temu te modele są sprężyste, antygrzybiczne i antybakteryjne. Właśnie dlatego taki materac jest odpowiedni dla alergików. Dodatkową zaletą jest tutaj odpowiednia cyrkulacja powietrza, dzięki czemu materac lateksowy zapewnia wysoką higienę snu.

Kolejnym rodzajem jest materac sprężynowy, który na przestrzeni ostatnich lat zmienił swoją formę. Oznacza to, że bonellowe typy przestały być popularne i obecnie triumfy święcą materace sprężynowe kieszeniowe, w których sprężyny są od siebie oddzielone kieszonkami. Takie materace pozwalają na idealne dopasowanie się do sylwetki użytkownika.

Decydując się na wybór materaca warto kierować się swoimi potrzebami, komfortem i wygodą, a także szukać takiego modelu, który sprawi, że kręgosłup będzie odpoczywał.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

 

 

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane