Wakacje, co prawda dobiegły końca, ale wielu ludzi chcąc ominąć sezon, wykupiło swoje zagraniczne i krajowe wycieczki na jesień. Z tego tekstu dowiesz się, jak możesz zabezpieczyć się na czas podróży oraz całego urlopu. W tych dziwnych czasach ta wiedza na pewno Ci się przyda.

Chcesz być bezpieczny? Wykup ubezpieczenie turystyczne

Tego typu polisę najlepiej jest kupować w Internecie, a dokładnie za pośrednictwem jednego z ogólnodostępnych kalkulatorów ubezpieczeń. Wystarczy tylko, że wpiszesz kilka informacji, które pomogą systemowi wytypować dla Ciebie najlepsze propozycje, by po chwili mieć przed sobą listę ofert pasujących do Twoich wymagań. Wielu ubezpieczycieli proponuje również wysokie rabaty dla osób, które zdecydują się na zakup w sieci. W związku z tym warto porównać oferty ubezpieczeń turystycznych na www.polisaturystyczna.pl

Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie turystyczne?

Koszty leczenia – bez tego ubezpieczenie będzie bezużyteczne. Chodzi o pokrycie kosztów drogiego, zagranicznego leczenia. W ramach polisy możesz liczyć na sfinansowanie niektórych procedur medycznych w sytuacji, gdy nie będą one mogły poczekać do powrotu do kraju.

OC – jeśli spowodujesz niebezpieczne zdarzenie, w którym ucierpią osoby trzecie, ubezpieczyciel pokryje wszelkie wydatki związane z odszkodowaniami. Wystarczy tylko, że spiszesz z poszkodowanymi stosowne porozumienie.

NNW – w przypadku, gdy to Ty ulegniesz wypadkowi i Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, otrzymasz od ubezpieczyciela środki na leczenie lub rehabilitację. W razie śmierci pieniądze trafią do Twojej rodziny.

Ochrona bagażu – lotniska to miejsca, w których bagaże giną lub są kradzione niemal codziennie. Jeśli taka sytuacja spotka i Ciebie, to firma ubezpieczeniowa pomoże Ci wyjść z tego problemu. Wystarczy tylko, że kupisz rzeczy, których potrzebujesz i zachowasz paragony. Na ich podstawie ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie.

Zwrot kosztów przy rezygnacji z wyjazdu – w obecnej sytuacji niemal każdy zaplanowany wyjazd jest zagrożony. Sprawdź w OWU, jak Twój ubezpieczyciel podchodzi do kwestii rezygnacji z wyjazdu. Jak widać, nikt nie jest bezpieczny, bo koronawirus ostatnio znowu jest w natarciu i wzrost zakażeń rośnie w szybkim tempie.

Czytaj OWU

Ogólne Warunki Umowy to dokument, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne informacje o polisie. Jest więc niezwykle ważne, byś zapoznał się z tym załącznikiem do umowy jeszcze przed jej zawarciem. W innym wypadku możesz przykro się zaskoczyć w sytuacji, gdy będziesz potrzebować pomocy na zagranicznym urlopie.

Podsumowanie

Jak widzisz, polisa turystyczna jest bardzo przydatnym zabezpieczeniem, szczególnie gdy planujesz zagraniczny wyjazd. Pamiętaj tylko, że wykupienie polisy nie zwalnia Cię z myślenia i ostrożności. Nie narażaj się więc zbytnio i przestrzegaj wymogów sanitarnych, panujących w miejscu, w którym przebywasz. W końcu co Ci przyjdzie z odszkodowania, gdy skończysz w szpitalu? Zdrowy rozsądek zawsze powinien być na pierwszym miejscu.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane