Fototapeta pole pełne kwiatów

Myśląc o malowniczych pejzażach, do głowy może nam przyjść widok wybrzeża, gór, lasów czy spektakularnych wodospadów. My jednak postawiliśmy na zupełnie inną propozycję. Mogłoby się wydawać, że nie tak zjawiskową, jak wymienione tutaj krajobrazy, ale nic podobnego. Urokliwe pola staną się pięknym tłem dla naszej codzienności.

Skąd pomysł na to, by w wystroju pojawiła się akurat taka fototapeta? Pole to propozycja wybrana przez eksperta z Myloview. Oddamy mu więc głos, by wyjaśnił, dlatego akurat takim krajobrazem się zainspirował:

Powodów jest kilka. Z pewnością taki widok odznacza się spokojnym, harmonijnym charakterem, dlatego pozwoli nam wprowadzić do wystroju atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi. W ciągu dnia jesteśmy bombardowani dużą ilością bodźców, a taki widok nas wyciszy. Co więcej, rozciągające się po horyzont pola – czy to prowansalskiej lawendy, czy złotej pszenicy – wprowadzą do pokoju iluzję głębi. Płaska ściana otworzy się na rozległy krajobraz, dzięki czemu pomieszczenie będzie się wydawać większe. Co równie istotne, taka fototapeta przybliży nam naturę, której w codziennym życiu może nam brakować. Przejdźmy więc do konkretnych aranżacyjnych rozwiązań, by zobaczyć w praktyce, jak wyglądają takie ścienne dekoracje.

Więcej sielskich krajobrazów znajdziesz tutaj

Sielankowo i beztrosko, czyli wiejski pejzaż pełen spokoju

Fototapeta pole

Jako pierwsza w naszym zestawieniu pojawi się sielankowa w wyrazie fototapeta. Pola złotej pszenicy to propozycja, która z pewnością spodoba się miłośnikom wsi i rustykalnych stylizacji. To dobry sposób na to, by nawet mieszkając w dużym gwarnym mieście, w swoim domu stworzyć sobie spokojny zakątek. Jasna, a dokładniej złocista, kolorystyka wzoru sprawi, że przestrzeń, która zostanie w ten sposób ozdobiona, stanie się o wiele bardziej pogodna i optymistyczna. Właśnie z tego powodu warto taki pejzaż rozważyć nie tylko do ozdobienia salonu, ale także tzw. ślepej kuchni, czyli kuchni pozbawionej okien. Będziemy zaskoczeni, jak wiele zmieni taki wzór na ścianie! To jednak nie jedyny pomysł. Ekspert z Myloview ma dla nas jeszcze inną propozycję:

Jednym z najbardziej charakterystycznych wiejskich pejzaży są pola po żniwach, na których leżą bele siana. Taki krajobraz jest nie tylko malowniczy, ale i odznacza się beztroskim charakterem, bo przywodzi na myśl odpoczynek po dobrze wykonanej pracy. – powiedział nam ekspert.

Duża dawka zieleni – idealny sposób na energetyczny wystrój

Fototapeta pole w salonie

W świecie aranżacji wnętrz moda na określone barwy przychodzi i odchodzi, ale jeden kolor odznacza się ponadczasowym charakterem i wystrój urządzony w oparciu o niego będzie cieszył nasze oczy przez wiele lat. Mowa oczywiście o zieleni. Wcześniej specjalista z Myloview przywołał pomysł na ozdobienie mieszkania krajobrazem ze złotą pszenicą. A teraz?

Tym razem udamy się w nieco bardziej egzotyczne zakątki – mianowicie do Azji. Co będzie prezentować taka fototapeta? Pole ryżowe. Taki widok może naprawdę zachwycić! Intensywnie zielone wzniesienia, na których stworzono tarasy przeznaczone pod uprawę ryżu, w mgnieniu oka przeniosą nas w zupełnie inną rzeczywistość. Taki widok spodoba się nie tylko miłośnikom orientalnych stylizacji, a zaproponowany przeze mnie widok będzie pasował jak ulał także do wystroju boho lub eko.

By każdy znalazł rozwiązanie idealne dla siebie, mamy także drugi pomysł o całkowicie innym charakterze. Będą to soczyście zielone pola, a dokładniej hale, rozciągające się pod skalnymi szczytami. Możemy sięgnąć po tatrzański pejzaż, ale w zasięgu naszej ręki znajdują się także alpejskie przedstawienia.

Wystrój dla romantyków usłany kolorowymi kwiatami

Fototapeta pole słoneczników

Z pewnością jednym z najpopularniejszych dekoracyjnych motywów są floralne akcenty. Właśnie dlatego specjalista od aranżacji wnętrz połączył malownicze pola z kwiatowymi przedstawieniami, pozwalając nam tym samym wyczarować przestrzeń usłaną… kwiatami! Podobnie jak w przypadku dotychczasowych stylizacji, tak i tym razem mamy do wyboru dwa całkiem różne rozwiązania. Pierwszym z nim jest prowansalska fototapeta. Pole lawendy, które rozciąga się aż po sam horyzont, będzie się zjawiskowo prezentować w romantycznej sypialni. Wyobraźmy sobie, że kładąc się wieczorem lub wstając rano, będziemy widzieć zapierający dech w piersiach krajobraz! To idealny sposób, by dobrze rozpocząć i zakończyć dzień. Lawenda, za sprawą swojego intensywnego zapachu, jednych zachwyca, innych niekoniecznie. Jaką więc mamy alternatywę dla takiej fototapety?

Będzie to pole pogodnych w wyrazie słoneczników zaprezentowanych na tle zachodzącego słońca. Taki widok, podobnie jak złota pszenica, rozjaśni wystrój i wprowadzi do niego pogodną atmosferę. Jeśli mamy kłopoty z rannym wstawaniem, podarujmy sobie właśnie taki widok. – doradził nam ekspert.

Stworzenie pięknie wyglądającego wnętrza wcale nie musi być trudne. Postawmy na malowniczą fototapetę inspirowaną przyrodą, która stanie się dominantą wystroju, i cieszmy się aranżacją idealną do naszych potrzeb.

Tekst przygotowany we współpracy z myloview.pl

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane