Obraz mapa rysunkowa

Skoro sezon urlopowy już dawno minął, a do kolejnego przyjdzie nam poczekać kilka dobrych miesięcy, mogłoby się wydawać, że zaproponowany w tytule pomysł dekoracji wnętrza nie jest trafiony. Tymczasem jest dokładnie na odwrót. Deszczowa aura za oknem może nas przygnębiać. Nie dajmy się jesiennej chandrze, nie tylko planując wakacyjne podróże, ale i odświeżając dotychczasowy wystrój mieszkania.

Ścienne dekoracje mogą zmienić w wystroju o wiele więcej niż sądzimy. Kolorowy lub po prostu rzucający się w oczy wzór obrazu sprawi, że zwykła do tej pory przestrzeń nabierze charakteru. Jeśli dodatkowo przedstawienie, które pojawi się na płótnie, będzie odpowiadać naszym pasjom i zainteresowaniom, wówczas zyskamy podwójnie. Trendy mają to do siebie, że mogą szybko przeminąć. Pasje natomiast trwają o wiele dłużej. Jeśli więc bliskie nam są dalekie podróże, interesują nas odległe zakątki świata, a dodatkowo kochamy piękne wnętrza, w naszym otoczeniu powinien się pojawić geograficzny obraz. Mapa zaprowadzi nas w mgnieniu oka do zachwycającej stylizacji! A w jakim wystroju się sprawdzi? Mamy cztery pomysły na wykorzystanie kartograficznych inspiracji!

Grafika do industrialnej przestrzeni

Obraz mapa czarno-biała

Styl industrialny wymaga odpowiednich dekoracji. Surowa w wyrazie przestrzeń sprawia, że do takiej aranżacji nie możemy wprowadzić pierwszej lepszej ozdoby. By stylizacja dobrze się prezentowała, musimy znaleźć akcent, która także odznacza się podobną estetyką. Znakomitym przykładem jest wzór przedstawiający namalowane na murze graffiti. Taka kompozycja będzie pasować, jak ulał zarówno, gdy zawiesimy ją na ceglanej, jak i betonowej ścianie. Do wyboru mamy tętniący kolorami bądź stonowany wizerunek kuli ziemskiej. W zależności od tego, czy chcemy ożywić stylizację, czy zachować stonowany charakter, zdecydujemy się na jedno bądź drugie rozwiązanie. Ciekawą propozycją jest nie tylko imitacja street artu, ale także wzór, na którym mapa świata wygląda tak, jakby została wydrapana na tynku, odsłaniając spod spodu czerwoną cegłę. Jest jeszcze jedno miejsce, w którym sprawdzi się taki obraz. Mapa w takiej odsłonie będzie pasować do młodzieżowej aranżacji. Do pokoju nastolatka jeszcze wrócimy, bo to nie koniec naszych pomysłów na ozdobienie tego pomieszczenia.

Podróż do dawno minionych czasów

Obraz mapa w starym stylu


Mapa wielu z nas może się kojarzyć ze starymi, zabytkowymi dokumentami kartograficznymi, które ilustrowały morskie podróże Krzysztofa Kolumba czy Ferdynanda Magellana. Jeśli lubimy estetykę retro, podobają nam się nie tylko dawne meble, ale i ozdoby, które pozwalają wprowadzić do pokoju klimat dawno minionych wieków, zawieśmy na ścianie przedstawienie kuli ziemskiej z czasów wielkich odkryć geograficznych. Taka mapa będzie ozdobiona rycinami oraz wizerunkami statków i morskich bestii, w które kiedyś wierzono. Taki obraz sprawdzi się w wystroju retro, ale wkomponujemy go również do eklektycznej stylizacji. A jeśli nie chcemy sięgać do aż tak odległych czasów, zdecydujmy się na kolorową ilustrację prezentującą Chicago z połowy XIX wieku. Taka podróżnicza rycina w starym stylu sprawdzi się perfekcyjnie w domowym gabinecie. Choć wzór zadrukowany jest również na bokach płótna, dzięki czemu nie potrzeba ramy, w przypadku motywów dekoracyjnych w duchu retro warto obraz oprawić, by jeszcze lepiej się prezentował.

Minimalistyczna odsłona miasta

Obraz mapa do salonu

Zasada „mniej znaczy więcej” to sprawdzony sposób na urządzenie wnętrza. Minimalistyczny styl jest uniwersalny, ponadczasowy i sprawia, że przestrzeń łatwo jest utrzymać w porządku. Jeśli taka estetyka jest najbliższa naszemu sercu, z pewnością spodoba nam się kolejna mapa. Obraz przedstawiający nie całą kulę ziemską i nie cały kontynent, lecz jedną ze słynnych metropolii to idealne rozwiązanie do współczesnej stylizacji. Widziane z lotu ptaka miasto w postaci silnie zgeometryzowanego rzutu wpasuje się doskonale w nowoczesną przestrzeń. Wybierzmy Paryż, Nowy Jork, Barcelonę czy Londyn, a jeśli nie możemy się zdecydować, nie ograniczajmy się do jednego tylko płótna. Sięgnijmy po czarno-białe kompozycje i wybierzmy dwa, trzy bądź cztery obrazy i stwórzmy z nich efektowny tryptyk lub poliptyk. Dzięki temu, że takie zestawienie wzorów odznacza się minimalistycznym charakterem, nie musimy się obawiać, że kilka dodatkowych elementów w przestrzeni zburzy oszczędny w wyrazie styl pomieszczenia.

Pomoc dydaktyczna dla nastolatka

Obraz mapa

Mapa wywołuje skojarzenie z lekcjami geografii. I słusznie, bo właśnie w szkole często z niej korzystaliśmy, ucząc się wyżyn, rzek czy stolic państw. Właśnie dlatego nasza ostatnia propozycja to idealny do pokoju dziecka i nastolatka obraz. Mapa polityczna to świetny sposób na to, by ułatwić uczniowi zapamiętanie nie tylko nazw poszczególnych krajów, ale również ich lokalizacji. Zaprezentowana tutaj propozycja nie będzie jednak nudną ilustracją, lecz kolorowym przedstawieniem o typograficznym charakterze. Mianowicie poszczególne lądy skomponowane są z nazw krajów, jakie się na nich znajdują. Dzięki temu, że wzór tętni kolorami, stanie się nie tylko praktyczną pomocą dydaktyczną, ale także doskonałym sposobem na to, by ożywić pokój. Bardzo dużo mówi się o tym, że żywe kolory sprzyjają pomysłowości i kreatywności, dlatego z pewnością warto zdecydować się na taką praktyczną ozdobę wnętrza.

Jesienna szaruga i zimowa słota (bo coraz rzadziej pada przecież śnieg) mogą być przygnębiające. Zawieszona na ścianie mapa sprawi jednak, że myślami będziemy mogli już podróżować daleko, planując kolejne wycieczki i odkrywanie nieznanych dotąd miejsc. Ścienna dekoracja, która nie tylko poprawi nam humor, ale i zmotywuje do zaplanowania przyszłego urlopu, to z pewnością doskonały wybór!

Tekst przygotowany we współpracy z redro.pl.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane