NIEBOCKO (gm. Dydnia) / PODKARPACIE. Jeszcze kilka dni pozostało do rozpoczęcia tegorocznego XI Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Dzieci Gór i Dolin”.

Tegoroczny Festiwal rozpocznie się wieczorną prezentacją zespołów w dniu 27.06 (sobota). W dniu 28.06 (niedziela) odbędzie się gala finałowa Festiwalu.

W „ XI Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym – Dzieci Gór i Dolin” wystąpią zespoły z Macedonii, Serbii, Ukrainy, Węgier, Słowacji oraz Polski. Festiwal organizowany jest w dniach 27-28 czerwiec 2015 roku. W dwudniowym festiwalu zaprezentuje się blisko 250 uczestników.

W tym roku wystąpią zespoły:

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA KUD „GRIGOR PRLICEV” – SKOPJE-MACEDONIA ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „DZK KABLOVI” – JAGODINA – SERBIA ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „SZATMAR” - MATESZALKA- WĘGRY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „RASLAVICZANIK” - RASLAVICE –SŁOWACJA ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA WIESJELKA – DOLYNA -UKRAINA ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „PAWŁOSIÓW” - PAWŁOSIÓW-POLSKA ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „KALINA” – NIEBOCKO- POLSKA

Organizator Festiwalu : - Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Dydnia

Dofinansowano z: -Budżetu Województwa Podkarpackiego - Budżetu Powiatu Brzozowskiego - Budżetu Gminy Dydnia

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Podkarpackiego

Program Festiwalu:

26 czerwiec – Powitanie Zespołów pod Urzędem Gminy w Dydni przez Wójta Gminy Dydnia oraz Dyrektora GOKBPiW w Dydni . Występ zespołów z Macedonii i Ukrainy pod Urzędem Gminy w Dydni. Występ promocyjny w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie oraz Starostwie Powiatowym w Brzozowie (wytypowane zespoły zagraniczne).

27 czerwiec – Wyjazd zespołów na występy do Rymanowa Zdroju, Dukli oraz Lutowisk . Wieczorna prezentacja zespołów na Stadionie Sportowym w Niebocku (zaprezentowanie jednego tańca przez każdy zespół).

28 czerwiec – Gala Finałowa (Stadion Sportowy w Niebocku). Pokazy taneczne zaproszonych zespołów.

29 czerwiec – Zwiedzanie Ziemi Podkarpackiej. Uroczyste zakończenie Festiwalu dla zespołów.

1

źródło: materiały nadesłane