Strefa Inwestycyjna „Krosno – Lotnisko” cieszy się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców. Niebawem obok działających fabryk SPLAST i ECO-LINE powstaną następne inwestycje - grunty zakupiło już sześć kolejnych firm. Do sprzedaży wciąż pozostają tereny o łącznej powierzchni 35 ha, przeznaczone pod działalność przemysłową i usługową.

ggbf  

Strefa Inwestycyjna „Krosno – Lotnisko” znajduje się w pobliżu drogi krajowej nr 28 i bezpośrednio sąsiaduje z lokalnym lotniskiem, na którym niedawno powstał utwardzony pas startowy długości 1100 m, wraz z niezbędną infrastrukturą. Kompleksowe uzbrojenie Strefy zostało wybudowane w ramach projektów zrealizowanych przy wsparciu środków europejskich.

Potwierdzeniem bardzo dobrego przygotowania terenów do przyjęcia inwestorów jest tytuł „Grunt na Medal 2016”, uzyskany w konkursie zorganizowanym przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Ponadto od wielu lat Krosno wskazywane jest jako miasto o najwyższej klasie atrakcyjności inwestycyjnej w rankingach „Atrakcyjność inwestycyjna regionów”, opracowywanych przez Szkołę Główną Handlową.

W ofercie Krosna znajdują się tereny objęte Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO – PARK MIELEC, jak i tereny poza SSE.

- Wśród niektórych przedsiębiorców funkcjonuje przekonanie, że specjalne strefy ekonomiczne są przeznaczone tylko dla dużych firm. Tymczasem prowadzenie działalności w strefie i uzyskiwanie atrakcyjnych zwolnień z podatku dochodowego jest jak najbardziej w zasięgu przedsiębiorców z sektora MŚP. Mikro i małe firmy mogą w ten sposób odzyskać nawet 70% poniesionych nakładów inwestycyjnych – informuje Prezydent Krosna Piotr Przytocki.

Dodatkowo Miasto Krosno udziela inwestorom zwolnień z podatku od nieruchomości na okres do 6 lat.

_DSC8378  

Bardzo ważnym aspektem wpływającym na atrakcyjność oferty Krosna jest dostępność kadr inżynierskich i technicznych oraz wysoki poziom kształcenia zawodowego. Krośnieńskie szkoły ponadgimnazjalne są doskonale przygotowane do współpracy z przedsiębiorcami i kształcenia w zawodach poszukiwanych na rynku pracy, w których wymagane jest korzystanie z najnowszych rozwiązań technologicznych.

W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii znajdują się nowoczesne laboratoria dydaktyczne branży mechanicznej, mechatronicznej i lotniczej. Służą one nie tylko uczniom, lecz także są wykorzystywane do prowadzenia kursów zawodowych dla dorosłych oraz dokształcania pracowników przedsiębiorstw (m.in. w zakresie obrabiarek CNC, projektowania CAD/ CAM, spawalnictwa, obróbki cieplno – chemicznej, metrologii, mechatroniki).

- Obok zwolnień z podatku dochodowego i podatku od nieruchomości oraz współpracy w zakresie kształcenia kadr, oferujemy inwestorom pomoc i indywidualną asystę na każdym etapie procesu inwestycyjnego, jak również po jego zakończeniu. Wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców zapraszam do rozważenia oferty Krosna. Aktualnie ogłoszone są dwa przetargi na sprzedaż nieruchomości w Strefie Inwestycyjnej „Krosno – Lotnisko”, a niebawem zamierzamy ogłosić kolejne - zachęca dr Tomasz Soliński, Zastępca Prezydenta Krosna.

logo_pl   Urząd Miasta Krosna Wydział Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów Tel. 13 47 43 301 ri@um.krosno.pl www.krosno.pl Fb: invest.in.Krosno  

Artykuł sponsorowany