Góra Miłosierdzia w miejscowości Łukowe w Bieszczadach

Góra Miłosierdzia w miejscowości Łukowe w Bieszczadach

GMINAZAGÓRZ.PL / PODKARPACIE. W Łukowem, w gminie Zagórz oficjalnie otwarto "Szlak osobliwości historycznych i przyrodniczych".

Zrealizowany projekt ma dać szansę na rozwój i promocję potencjału turystycznego wsi. Autorem projektu wytyczonego szlaku jest przewodnik beskidzki, Marek Kusiak.

Jak podkreślają sami przewodnicy, 10. kilometrowy szlak, pomimo, że nie zlokalizowany w samych Bieszczadach, także urzeka swoim pięknem. Szlak rozpoczyna się przy Chutorze Kozackim, wiedzie przez Górę Miłosierdzia, a kończy się na wzgórzu zwanym Łukanus, na którym znajduje się tablica poświęcona kurierom beskidzkim oraz obelisk ku ich pamięci.

Projekt budowy szlaku współfinansowany był przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej , przez projekt "Alpy Karpatom", realizowany przez Fundację Karpacką - Polska, która na ten cel przeznaczyła 20 tys. 700 zł.

Krajobrazy górzyste mają to do siebie, że o każdej porze roku mogą zachwycać. Zarówno zimą, wiosną, latem jak i jesienią. Wydaje się więc, że wytyczanie kolejnych szlaków turystycznych jest szansą na rozwój turystyczny danej miejscowości, nie tylko w sezonie letnim.

źródło: GminaZagorz.pl / Bieszczady24.pl