XI Kermesz Karpackich Smaków

Data wydarzenia: 2017-08-20

MRZYGŁÓD/ PODKARPACIE. Wielkimi krokami zbliża się XI Kermesz Karpackich Smaków organizowany przez gminę Sanok. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Sanok, okolicznych mieszkańców oraz goszczących w naszym regionie turystów na to wydarzenie sezonu.


Impreza odbędzie się 20 sierpnia 2017 roku, na rynku w Mrzygłodzie, początek o godzinie 15:00.


Kermesz Karpackich Smaków to impreza znana w regionie i ceniona zarówno przez mieszkańców jak i gości. Ma na celu promowanie różnych form muzycznych regionu Karpat, dziedzictwa kulturowego i historycznego, a także swojskiego jadła oraz rzemiosła artystycznego.


Podczas tegorocznego Kermeszu na scenie wystąpią takie zespoły jak:
-Ale Cantare (Płoskie, Gmina Zamość),
-Pakoszowianie,
-Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakoszówce,
– Mażoretki „Impuls”
– Zespół folkowy Buchajtramka ze Słowacji,


Gwiazdą wieczoru będzie ikona polskiej sceny – Małgorzata Ostrowska.


Program muzyczny urozmaicony zostanie scenkami historycznymi, bezpośrednio związanymi z wydarzeniami na ziemiach gminy Sanok. Poznamy dawnego mieszkańca Horodyszcza w Trepczy – Lędzianina, dowiemy się jak to było z krzyżackimi jeńcami w Mrzygłodzie i zobaczymy popis umiejętności Jacka Dydyńskiego.


Do tradycji już weszło, że to właśnie w Mrzygłodzie poznamy Supersołtysa Powiatu Sanockiego, wyłonionego w „Plebiscycie na Supersołtysa Korso Gazety Sanockiej”.


Całości dopełnią atrakcje dla dzieci – zjeżdżalnie, zabawy pod okiem animatora, lepienie z gliny. Nowością będzie obóz rycerski oraz strefa nauki udzielania pierwszej pomocy.


Koła Gospodyń Wiejskich i rękodzielnicy nie zawiodą i wystąpią ze swoimi wyrobami. Będzie jak zwykle smacznie, kolorowo, gościnnie i bardzo rozrywkowo.


 

Plakat-A2-2017-2-1

Lokalizacja: Rynek w Mrzygłodzie (Mrzygłód)