Koncert kameralny zachwycił! Poezja Kochanowskiego na jazzowo (VIDEO)

|

Koncert kameralny zachwycił! Poezja Kochanowskiego na jazzowo (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. W trzecim dniu IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Sanoku, na scenie Sanockiego Domu Kultury wystąpili: Kuba Stankiewicz, Sebastian Frankiewicz, Maciej Sikała i Wojciech Pulcyn. Zaprezentowali oni poezję Jana Kochanowskiego ubraną w jazzowe szaty. Jak wyszło? Publiczność była zachwycona! A my zapraszamy do obejrzenia naszej RELACJI VIDEO.

 BROSZURA INFORMACYJNA – pdf.

Portal Esanok.pl jest oficjalnym patronem medialnym III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

Pomysł na zorganizowanie festiwalu w naszym mieście powstał z potrzeby ożywienia muzyki organowej. Poprzez koncerty w różnych konfiguracjach, chcemy zainteresować odbiorców muzyką organowa, gdyż jest to jeszcze muzyka mało znana – niszowa, w szczególności na naszym terenie. Na tutejszych terenach organy kojarzą się wyłącznie z muzyką religijną – z kościołem – wyjaśnia Łukasz Kot, dyrektor organizacyjny festiwalu.

Koncerty organowe odbywają się właśnie w kościołach, ponieważ w nich mamy dostęp do instrumentów. Organy to instrument bardzo specyficzny, poza kościołami możemy znaleźć je w budynkach filharmonii, czy w wielkich salach koncertowych.

Wykorzystując potencjał instrumentów organowych w naszym mieście, chcemy pokazać, że organy to nie tylko muzyka religijna, ale mogą one zabrzmieć w połączeniu z innymi instrumentami. Poza solowym brzmieniem organów podczas tegorocznych koncertów będziemy mogli usłyszeć ciekawe połączenia organów z innymi instrumentami: puzonem, skrzypcami, fletem, a także ze śpiewem.

Koncerty odbywać się będą codziennie o godz. 19:00 (z wyjątkiem koncertu inauguracyjnego – 19:30) przez 7 kolejnych dni, od 19 do 26 maja.

 BROSZURA INFORMACYJNA – pdf.

źródło: Red., materiały nadesłane

22-05-2023


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie