NIEDZIELA: Jarmark Bożonarodzeniowy w sanockim Skansenie!

SANOK / PODKARPACIE. Już w najbliższą niedzielę (19 bm.) w sanockim Skansenie odbędzie się X Jarmark Bożonarodzeniowy. Szczegóły poniżej!

X Jarmark Bożonarodzeniowy 19 grudnia 2021 r.
Godz.11:00-13:30
Rynek Galicyjski w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

W postacie świętej rodziny i otaczających je anioły wcielą się uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. Będą też zwierzęta, które tradycyjnie są kojarzone z szopką bożonarodzeniową.
W samo południe na rynek wkroczy Górnicza Orkiestra Dęta z Sanoka rozpoczynając w ten sposób koncert kolęd.

Jadło regionalne możesz kupić u Gospodyń z Kół Gospodyń Wiejskich z: Niebieszczan, Poraża , Zahutynia, Mokrego, Tarnawy Górnej.

Żurek i grochówkę, aż do opróżnienia kotła będą serwować druhowie z Ochotniczej Staży Pożarnej z Jaćmierza.

Nadleśnictwo Brzozów Lasów Państwowych przygotowało 20 ciętych naturalnych choinek, które będzie można wygrać w konkursie wiedzy o regionie.

Innymi nagrodami w tym konkursie będą kalendarze z reprodukcjami Zdzisława Beksińskiego oraz teka artystyczna Muzeum Historyczne w Sanoku – Muzeum Sztuki.

Nie zabraknie również producentów domowych wędlin i serów.

Artyści i rzemieślnicy z całej Ziemi Sanockiej, przygotowali wyroby które będą mogły być prezentami pod choinką w każdym domie.

Każdy kto będzie maił czas i wolę, będzie mógł spróbować własnych sił w wyrobie ozdób choinkowych podczas warsztatów prowadzonych przez pracowników Skansenu.

O godzinie 13 00 na Jarmarku pojawi się święty Mikołaj z upominkami dla najmłodszych. Po jego wizycie przewidujemy zakończenie Jarmarku.

Podczas Jarmarku będą obowiązywać aktualne zalecenia sanitarne.

Zapraszamy!

foto: archiwum

materiały nadesłaneTak było w 2019 roku!

14-12-2021


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie