Smartfon z androidem – który telefon warto wybrać?

Ze względu na to, jak wiele smartfonów z androidem jest dostępnych na rynku, wybór tego jedynego może stanowić nie lada wyzwanie. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego telefonu? Sprawdź, żeby dokładnie przemyśleć, jaki smartfon spełni wszystkie twoje wymagania.

Smartfon z androidem – wielkość ekranu

Wielkość ekranu telefonu jest istotną kwestią, o której powinniśmy pomyśleć, zanim wybierzemy się na zakupy. Związana jest między innymi z tym, do czego będziemy wykorzystywali nasz smartfon. Model, którego wielkość wyświetlacza nie przekracza 4 cali, nada się do korzystania z niektórych mediów społecznościowych oraz do wymiany wiadomości z najbliższymi. Ekran do 5,5 cala nadal najlepiej sprawdzi się przy przeglądaniu poczty, ale z powodzeniem można też oglądać na nim filmy. Z kolei telefony z większymi wyświetlaczami dają jeszcze więcej przyjemności podczas oglądania filmów czy grania w rozmaite gry. Większy ekran smartfona z androidem to także większy komfort np. podczas czytania e-booków.

Dobry telefon z androidem – jaki aparat?

Zastanawiając się, jaki telefon z androidem wybrać, z pewnością chcesz też, żeby miał on dobry aparat. A jak upewnić się, czy dane parametry będą dla ciebie wystarczające? Warto sprawdzić, czy aparat w interesującym cię modelu ma rozdzielczość na poziomie przynajmniej 8 Mpx. Jeżeli poziom jest niższy, jego wybór nie będzie dobrym pomysłem. A jeśli jesteś osobą, której szczególnie zależy na dobrej jakości zdjęć wykonanych telefonem, warto wybrać jedną z najlepszych dostępnych rozdzielczości, jaką jest 108 Mpx. Dobrze jest też zwrócić uwagę na różnego rodzaju dodatkowe funkcje, takie jak regulacja ISO, możliwość wykonywania zdjęć nocą, na koncertach czy w ruchu, a także ilość dodatkowych kamer.

Jaki procesor w smartfonie będzie najlepszy?

Procesor to mocno techniczna kwestia, na którą nie wszyscy zwracają uwagę. To błąd! Opisywany element jest jednym z najważniejszych fragmentów telefonu, więc warto sprawdzić, jakie ma parametry. Warto zwrócić uwagę na ilość rdzeni – im jest ich więcej, tym wydajniej będzie pracować sprzęt. Obecnie najczęściej spotyka się procesory ośmiordzeniowe. Zwróć też uwagę na obsługiwany typ pamięci. Najczęściej obejmuje on pamięć operacyjną (LPDDR4X) lub masową (eMMC 5.1 lub UFS 2.0/2.1/3.0/3.1). Istotny jest również proces technologiczny wpływający na energooszczędność układu. Wyraża się go w nanometrach i im mniejszą przyjmie wartość, tym lepiej będzie się sprawował sprzęt.

Smartfon z androidem – dodatkowe funkcje

Wybierając dobry telefon z androidem, warto też wziąć pod uwagę oferowane przez producenta funkcje. Które z nich mogą ci się przydać? Jest to na przykład opcja Dual SIM, która umożliwia korzystanie z dwóch kart SIM jednocześnie. Niektóre ze smartfonów można ładować bezprzewodowo. Jest to niezwykle wygodne, jeżeli masz już dosyć wszechobecnych kabli. Żeby jednak móc korzystać z tej opcji, trzeba kupić odpowiednią ładowarkę.
Jedną z istotniejszych kwestii jest wybór wielkości ekranu, a jest ona uzależniona od tego, do czego zamierzasz wykorzystywać swój smartfon. Dla niektórych równie ważny będzie dobór odpowiedniego aparatu albo procesora, jeśli chcą korzystać z kilku aplikacji jednocześnie. Teraz już wiesz, na jakie parametry warto zwrócić uwagę podczas zakupu telefonu z androidem. Nie pozostaje więc nic innego, jak zapoznać się z dostępną na rynku ofertą. Szeroki wybór telefonów znajdziesz np. na stronie empik.com: https://www.empik.com/elektronika/smartfony.

image001_8

materiały nadesłane
artykuł sponsorowany 

17-12-2021