Policjanci z Leska zdeklasowali konkurencję! (FOTO)

LESKO / PODKARPACIE. Zwieńczeniem trzydniowego szkolenia w Polańczyku, z zakresu prowadzenia łodzi służbowych w trudnych warunkach atmosferycznych, w tym w porze nocnej, był udział w I Wojewódzkich Zawodach Policyjnych Stermotorzystów w Ratownictwie Wodnym. Zostały one zorganizowane przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Lesku.

W minioną środę, w Polańczyku nad Jeziorem Solińskim, odbyły się I Wojewódzkie Zawody Policyjnych Stermotorzystów w Ratownictwie Wodnym. Były one zwieńczeniem trzydniowego szkolenia, które zorganizowano na terenie bazy Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polańczyku i w Solinie, z zakresu prowadzenia łodzi służbowych w trudnych warunkach atmosferycznych, w tym w porze nocnej.

Zawody zorganizował Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Trzyosobowe drużyny rywalizowały w pięciu kategoriach. Oprócz testu wiedzy, udzielania pierwszej pomocy medycznej, manewrowania łodzią motorową, akcji ratunkowej z wykorzystaniem łodzi wiosłowej, sterotorzyści musieli wykazać się także precyzyjnością w rzucie do celu rzutką i kołem ratunkowym.

Zawody odbywały się pod czujnym okiem sędziów – Karola Dziadosza ratownika BWOPR, podkom. Grzegorza Skubicha z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, mł. asp. Tomasza Wojtanowskiego z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, st. sierż. Dawida Żaka – funkcjonariusza Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz st. inst. ratownictwa górskiego BGOPR Pawła Szopy.

Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Lesku, zajmując I miejsce. Na II miejscu znalazła się drużyna reprezentująca Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu, na III miejscu uplasowała się załoga Państwowej Straży Rybackiej.

Pamiątkowe puchary, ufundowane przez insp. Dariusza Matusiaka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, w jego imieniu wręczyli zwycięzcom: mł. insp. Piotr Kluz – naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, podinsp. Grzegorz Koczera Komendant Powiatowy Policji w Lesku oraz kom. Krzysztof Filip przewodniczący NSZZP w Rzeszowie.

KWP


08-10-2021


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie