Runmageddon LESKO Brama Bieszczad zakończy sezon 2021 (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. Wielki finał Runmageddonu, w tym roku rozegrany zostanie w Lesku. Runmageddończycy, pierwszy raz będą mogli zmierzyć się z trasą finałowego eventu w tak fenomenalnym miejscu. Muszą być gotowi na przewyższenia, naturalne utrudnienia, katorżnicze konstrukcje i dodające otuchy piękne widoki. Runmageddon Lesko Brama Bieszczad odbędzie się w dniach 16-17 października br.

Patronat nad Runmagedonem LESKO 2021 objął portal Esanok.pl, Podkarpacie24.pl oraz Bieszczady24.pl.

Czy cieszymy się, że wracamy do Leska. Oczywiście! To wspaniałe miejsce, które zgarnęło w zeszłym roku mnóstwo pozytywnych opinii. Ubiegłoroczny event był epicki: wspaniała sportowa zabawa, podbiegi i zbiegi, bieszczadzka jesień i ta wspaniała atmosfera tworzona przez Runmageddończyków. Dlatego wracamy, żeby to powtórzyć – mówi dyrektor eventu Alicja Bisewska.

Jakie dystanse proponuje organizator podczas ostatniego eventu w tym roku? Na sobotę 16 października br. do startu zaprosi osoby powyżej 16 roku życia. Dla nich przygotuje trasę Rekrut – 6 kilometrów najeżonych ponad 30 przeszkodami. Zaś fani sportowych wyzwań, którzy ukończyli 18 lat, będą mogli wystartować w formułę Hardcore i pokonać 21 kilometrów z 70 utrudnieniami. Obie formuły będą finałowymi. W tym roku VI Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych Runmageddon odbędą się na obu dystansach – krótszymi i dłuższymi. Dodatkowo Organizator zapewnia, że na każdej z tras znajdzie się więcej przeszkód, niż na standardowych dystansach.

Zapisy na Finał Ligi Runmageddonu są otwarte. Do udziału w wydarzeniu można zapisać się poprzez stronę www.runmageddon.pl. Rejestracja online czynna jest do dnia 15 października br. do godziny 14:00.

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku, mimo ogłoszenia pandemii i nieoczekiwanego lockdownu udało się zorganizować 8 wydarzeń. Zaś w roku 2019 w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 260 tysięcy uczestników. Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia – Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do ekstremalnego starcia całe rodziny, przygotowując dla nich Runmageddon Family.

źródło: materiały nadesłane


08-10-2021


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie