Wysoki mandat za brawurową jazdę. Kierowca jechał bez uprawnień

SANOK / PODKARPACIE. Mandatem w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi zakończyła się brawurowa jazda kierowcy subaru. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 99 km/h. Policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów drogowych.

Wczoraj, sanoccy policjanci ruchu drogowego prowadzili statyczny pomiar prędkości w miejscowości Rozpucie. Przed godziną 18, dokonali pomiaru prędkości subaru, którego kierowca miał na liczniku 149 km/h, w miejscu gdzie limit wynosi 50 km/h.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali za kierującym, dając mu wyraźny sygnał, aby się zatrzymał. 

Kierującym okazał się 34-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Ponadto mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. W ubiegłym roku został zatrzymany przez funkcjonariuszy, gdy kierował samochodem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Za przekroczenie prędkości otrzymał mandat w łącznej kwocie 2,5 tysiąca złotych, a na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość i brawura są najczęstszymi przyczynami wypadków i kolizji drogowych, dlatego funkcjonariusze w sposób szczególny zwracają uwagę na tego typu wykroczenia. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Sanok

10-06-2024


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie