Oblodzenie na bieszczadzkich szlakach

BIESZCZADY/PODKARPACIE. Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego wydała komunikat o stanie szlaków turystycznych na najbliższe dni.

Szlaki na terenie BdPN częściowo są drożne, lecz śliskie i oblodzone. Grubość pokrywy śnieżnej waha się od 20 do120 cm w miejscach nawianych.

– Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie poruszania się w zalesionych częściach przebiegu szlaków, ponieważ na gałęziach zalega okiść, a obciążone lodem i śniegiem gałęzie mogą zwisać nad szlakami. Nie zalecamy wędrówek od Przełęczy pod Tarnicą w kierunku Przełęczy Goprowskiej i dalej w kierunku Krzemienia i Halicza z uwagi na zawiany szlak i nawis śnieżny od strony Szerokiego Wierchu – informuje Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

okisc

Okiść na bieszczadzkich szlakach. Fot. AZS/WZ

Wychodząc na szlak należy pamiętać o potrzebnym wyposażeniu (odzież, obuwie, raczki lub rakiety śnieżne, kije, prowiant, powerbank, latarka). Godzinę wyjścia koniecznie należy dostosować do planowanej trasy oraz własnych możliwości, a wycieczkę zaplanować w taki sposób, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem. Wyruszając w góry warto zapoznać się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

Przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Źródło: Bieszczadzki Park Narodowy

08-12-2023


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie