Skradzione we Francji auta odnalazły się w Polsce

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwa pojazdy o łącznej szacunkowej wartości 165 tys. zł. W działaniach wspomagali ich policjanci.

– Pierwsze zatrzymanie miało miejsce na terenie powiatu wrzesińskiego (woj. wielkopolskie). W wyniku podjętych przez mundurowych czynności odzyskano pojazd marki Renault Trafic (rok prod. 2022) . Auto było poszukiwane przez francuskie służby. Jego szacunkowa wartość wynosi 110 tys. zł – poinformował Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

s1_3

Z kolei w Rzeszowie ujawniono kradzione Renault Captur o wartości ok. 55 tys. zł. Samochód miał zmienione oznaczenia identyfikacyjne. Śledczy z BiOSG ustalili rzeczywisty numer VIN. W ten sposób potwierdzili, że auto zostało utracone na terenie Francji i jest poszukiwane przez tamtejsze służby.

s2_1

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 90 pojazdów pochodzących z przestępstwa oraz przeszło 800 części z utraconych samochodów. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi ok. 8,5 mln zł.

Źródło: BiOSG

09-12-2023


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie