Bóbrka jest dużą wsią położoną nad jeziorem Myczkowskim, u podnóża dużego kamieniołomu eksploatowanego podczas budowy zapory w Solinie, przy drodze z Uherzec do Soliny. W centrum wsi znajduje się pensjonat “Le-Graż” z autorską galerią sztuki. Na brzegu jeziora znajduje się kilka ośrodków wczasowych. W miejscowości również sporo gospodarstw agroturystycznych oraz schronisko młodzieżowe. We wsi znajduje się kilkanaście tradycyjnych drewnianych chałup oraz obelisk poświęcony Józefowi Blizińskiemu, XIX-wiecznemu komediopisarzowi, autorowi m.in. dzieła “Pan Damazy”. W Bóbrce odbywają się również plenery i warsztaty artystyczne, imprezy muzyczne i kulinarne. Można zapoznać się z tradycyjnym rzemiosłem artystycznym jak: bibułkarstwem, wycinankami i malarstwem na szkle. W galerii plenerowej prezentowane są drewniane rzeźby nawiązujące do bieszczadzkich legend.
W miejscowości PKS m.in. do Sanoka, Leska, Soliny, Polańczyka, Ustrzyk Dolnych. Za zabudowaniami wiedzie szosa do Łobozewa i Ustianowej oraz do ośrodka wojskowego “Jawor”.
Przez wieś przebiega szlak spacerowy z Soliny do Myczkowców. Bóbrkę założyli Kmitowie na prawie wołoskim przed 1436 rokiem. Tutejszy majątek zamieszkiwał Józef Bliziński. Dwór obecnie jest zalany wodami jeziora Myczkowskiego. Wieś zasłynęła również przez wydarzenia jakie rozegrały się w roku 1932, kiedy to chłopi z kosami stanęli w obronie kapliczki upamiętniającej zniesienie pańszczyzny. Kapliczka stoi do dziś. W latach 1937-39 wybudowano we wsi murowaną cerkiew i kościół. Wybuch wojny uniemożliwił poświęcenie obiektów. W 1971 roku wyremontowano cerkiew i urządzono w niej kościół rzymskokatolicki.
Pokaż obiekty z miejscowości Bóbrka k. Soliny