Wioska leżąca przy małej obwodnicy. Pierwsza wzmianka z 1498 r. Bukowiec należał wtedy do rozległych posiadłości Balów. Ze spisu ludności z 1921 r. wynika że zdecydowaną większość stanowili Rusini, którzy zamieszkiwali górną część wioski, natomiast dolna była zajęta przez Polaków. W Bukowcu mieszkali również Cyganie i Żydzi. Ludność rusińską wysiedlono w dwóch turach w 1946 i w 1947 r. Po 1956 r. kilka rodzin wróciło.
Po dawnej wsi zachowała się jedynie podmurówka z cerkwi p.w. Św. Dymitra i ruina dzwonnicy parawanowej. Na wzgórzu w górnej części wsi stary cmentarz greckokatolicki.
Bukowiec leży na granicy Ciśniańsko – Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. Znakomite możliwości planowania wycieczek pieszych. Z Bukowca jest najłatwiej dostać się na Korbanię 894 (szlak: zielone trójkąty) skąd roztacza się znakomity widok na Zalew Soliński. Przez Bukowiec przebiega również szlak zielony na Krysową 840. Warto też się wybrać do Sanktuarium Matki Bożej w Łopience. W Bukowcu znajduje się również wyciąg narciarski.
Dojazd: Jadąc z Hoczwi Przez Polańczyk i Wołkowyje, lub jadąc z Ustrzyk Dolnych przez Czarną i Polanę
Pokaż obiekty z miejscowości Bukowiec